Klasa A: Czarni w kryzysie

Czarni Wałbrzych doznali trzeciej porażki z rzędu ulegając na wyjeździe Herbapolowi Stanowice 1:4. Losy meczu praktycznie rozstrzygnęły się pomiędzy 38 a 43 minutą meczu, gdy miejscowi zdobyli aż 3 gole. Pomimo lepszej postawy gości w drugiej połowie strata bramkowa wałbrzyszan była zbyt duża do odrobienia i to przeciwnik mógł dopisać do swojego dorobku 3 punkty.

Początek spotkania toczonego w trudnych warunkach w rzęsistym deszczu był wyrównany. Pierwszą okazję stworzył Herbapol – w 17 minucie Wiktor Makowski znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym, ale z bliska uderzył głową minimalnie obok bramki. Dwie minuty później po dalekim zagraniu Bartłomieja Żmijewskiego z własnej połowy Dawid Białecki wyszedł sam na sam z Bartłomiejem Rudnickim, jednak piłka po jego płaskim strzale minęła prawy słupek. W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, a najlepszą sytuację Czarni stworzyli sobie w 21 minucie, gdy po zgraniu głową Rafała Baszaka Damian Ziątek uderzył z ostrego kąta w słupek.

W końcówce Herbapol przyspieszył i zaczął mocniej naciskać defensywę wałbrzyszan, co dość szybko przyniosło efekty. W 38 minucie Białecki dośrodkował w pole karne, Damian Rogaczewski głową przedłużył do Kamila Lesińskiego, który uderzył z 10 metrów na bramkę, a Rudnicki interwencją nogami zażegnał niebezpieczeństwo. Gospodarze utrzymali się jednak przy piłce i Dominik Więcław posłał futbolówkę ponownie w pole karne Czarnych, ta minęła obrońców gości i trafiła na długi słupek do niekrytego Patryka Kuczmy, który z bliska pokonał Rudnickiego. W 41 minucie ponownie Kuczma zdecydował się na uderzenie z 25 metrów i piłka po odbiciu się jeszcze od słupka wpadła do siatki. Herbapol był wciąż głodny kolejnych goli i już 2 minuty później po strzale Białeckiego zza pola karnego po długim rogu Rudnicki po raz kolejny musiał skapitulować. Dzięki zdobyciu trzech goli w przeciągu pięciu minut gospodarze schodzili na przerwę w dużo lepszej sytuacji i w dobrych nastrojach.

Drugą połowę doskonale rozpoczęli Czarni, bowiem już w pierwszej akcji po zmianie stron Krystian Koszewski dośrodkował z lewej strony w pole karne, a Kamil Szarek głową umieścił futbolówkę w siatce. To był jednak dzień zespołu ze Stanowic, a właściwie jego strzałów z dystansu – w 50 minucie Jakub Gębala zdecydował się na uderzenie z 40 metrów, a Rudnicki nie zdołał zatrzymać piłki i ta wylądowała w siatce. Gospodarze mogli spokojnie kontrolować grę i czekać na swoje okazje. Po godzinie gry mogło być 5:1, gdy po zagraniu Białeckiego Lesiński znalazł się sam na sam z Rudnickim, ale zawodnik Herbapolu posłał futbolówkę obok bramki.

W 68 minucie Czarni mogli jeszcze wrócić do gry – Tadeusz Chodacki podał do Szarka, a ten wpadł w pole karne, ograł obrońcę i próbował sprytną podcinką z bliska zaskoczyć Karola Ślęczkowskiego, który udaną interwencją wybił piłkę na rzut rożny. Swoje okazje do podwyższenia wyniku mieli również miejscowi. W 80 minucie Makowski uderzając z ostrego kąta w kierunku długiego rogu pomylił się o centymetry, a 5 minut później kolejny raz przed szansą stanął Lesiński, jednak jego strzał z 10 metrów obronił nogami Rudnicki. W doliczonym czasie gry szansę miał jeszcze Koszewski, który z bliska trafił prosto w bramkarza Czarnych. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zasłużoną wygraną Herbapolu 4:1.

Klasa A
IX kolejka
Herbapol Stanowice – Czarni Wałbrzych 4:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Patryk Kuczma (38), 2:0 Patryk Kuczma (41), 3:0 Dawid Białecki (43), 3:1 Kamil Szarek (46), 4:1 Jakub Gębala (50)
Czarni: B. Rudnicki, Wszeborowski, Nowicki, Anuszkiewicz, Kasprzyk, Ziątek (53 Maciaszczyk), Szarek, Chodacki (80 Gołek), Kowal, Misiak, Baszak (46 Koszewski). Trener: Leszek Derewecki

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com