Nowe komisariaty w Głuszycy i Mieroszowie

Dwa nowe komisariaty policji mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu pracy funkcjonariuszy w regionie. Obiekty powstaną w Głuszycy i w Mieroszowie.

Pierwszy z zapowiedzianych komisariatów ma powstać w Głuszycy i zostanie zbudowany od podstaw na gminnej działce naprzeciw stacji paliw Orlen. Dzięki tej lokalizacji komisariat obejmie swoim zasięgiem także sąsiednią Jedlinę-Zdrój.
 
- Koszt realizacji przedsięwzięcia szacujemy na blisko 7 milionów złotych. Projekt, który chcielibyśmy zrealizować zakłada budowę podobnego obiektu, jaki powstał niedawno w Kowarach. Będzie przystosowany dla 32 funkcjonariuszy, pracujących w stystemie trzyzmianowym - mówi burmistrz Głuszycy Roman Głód.
 
 
Drugi komisariat powstanie z przebudowania dawnego obiektu Ośrodka Pomocy Społecznej w Mieroszowie.
 
- Jesteśmy może w lepszej sytuacji bo mamy obiekt, w którym kiedyś mieścił się komisariat przez wiele lat. Został przekształcony w Ośrodek Pomocy Społecznej ale teraz mamy lepsze rozwiązania dla tego ośrodka bo chcemy przenieść go do budynku byłego gimnazjum, gdzie stworzymy też centrum rehabilitacji osób starszych. Nasza społeczność uważa, że komisariat jest nam niezbędny - mówi zastępca burmistrza Mieroszowa Mariusz Pawlak.
 
 
- Te działania wpisują się w program rządu, polegający na odtwarzaniu posterunków policji wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne, na modernizacji służb mundurowych i infrastruktury, którą służba państwowa wykorzystuje - mówi szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.
 
 
Trudno w tej chwili oszacować kiedy powstaną nowe komisariaty, ponieważ cała procedura planowania inwestycji, przetargi itp. dopiero przed nami. Formalnie wszystko rozpocznie się dopiero od podpisania oficjalnej umowy między gminami a policją, co ma nastąpić z początkiem listopada.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno