Spotkaj się z podróżnikami w Starej Kopalni
W ramach Festiwalu Podróżników National Geographic zapraszamy na 3 prelekcje
w Starej Kopalni w sobotę 12 października. Poprowadzą je Elżbieta Szumska z Małgorzatą Szumską, Szymon Nikta i Aleksandra Świstow.

Plan spotkań wygląda następująco:

 

15.00 -16.30       Elżbieta Szumska i Małgorzata Szumska  „Podróż do korzeni  w dwóch odsłonach”
Matka, właścielka kopalni złota i córka przewodniczka, podróżniczka, we wspólnej prelekcji przedstawią historie wysiedlonych z Dolnego Śląska Niemców, oraz opowiedzą o  Polakach w Nowym Świecie.
 
16:45 -17:45       Szymon Nitka – Znajkraj „Z rowerem, w pociągu i po Europie – miesięczna podróż z biletem Interrail”
Cztery rowerowe regiony w Europie, dwadzieścia podroży pociągami, tysiąc pokonanych kilometrów. W rolach głównych wystąpią: Drezno i Kraina Łaby w niemieckiej Saksonii, trasa rowerowa Ennsradweg w Alpach austriackich, Południowy Tyrol we Włoszech oraz duet z Holandii – Fryzja i Morze Wattowe. Narratorem będzie Szymon Nitka – turysta rowerowy, bloger podróżniczy, współpracownik magazynu
Rowertour i ambasador marki Kross
 
18:00-19:00       Aleksandra Świstow – Pojechana „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin.”
Zabawne historie z życia Polki w jednym z największych miast Chin i opowieści z podróży po Państwie Środka: o obutych psach, podrabianym ryżu, układaniu się z duchami, przemycie mleka w proszku, targach matrymonialnych, tradycyjnym weselu i nowoczesnych zaręczynach, słodyczach nadziewanych pastą z czerwonej fasoli i o tym, co powinien zrobić każdy chiński prawdziwy mężczyzna. Aleksandra Świstow,
autorka książki “Laowai w wielkim mieście”, opowiada o swoich potyczkach i niuansach chińskiej kultury z humorem i dystansem, zapraszając do wspólnej podróży po „kraju na końcu świata i nie z tego świata”. Podróży lokalnym zwyczajem bez trzymanki i czasem pod prąd.
 
Wstęp na wszystkie prelekcje jest bezpłatny.
 
 
opr.plr
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno