Najwolniejszy koncert metalowy w Świdnicy

Ostatni koncert w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych 2019 będzie pokazem metalu ekstremalnego, ale nie pod względem szybkości lecz zwalniania. Zanim jednak 71Tonman pojawi się w Klubie Bolko na scenie, nieco bardziej melodyjnie zagra świebodzicki DeadAgain.

DeadAgain grają mieszankę thrash/progressive. Będzie szybciej i bardziej melodyjnie, chociaż wśród 3 utworów, które nagrali niedawno na setkę w teatrze, są też wolniejsze fragmenty. Wiosną gościliśmy ich w Bolko podczas Świdnickiego Przeglądu Muzycznego a teraz wracają, z jeszcze dłuższym występem.
 
 
“W Polsce zadziwiająco skutecznie rośnie podziemie doom-metalowe, grające w kategoriach najbardziej pesymistycznych i dołujących” pisał Krzysztof Kowalewski w swojej recenzji wysłanej do Świdnickiego Ośrodka Kultury. Jego tekst o płycie “Earthwreck” zajął 3. miejsce i dzięki temu już w sobotę zobaczymy doom metalowców z Wrocławia w Klubie Bolko. Zresztą nie tylko świdniczanie pozytywnie ocenili ostatnie wydawnictwo 71Tonman bo i Sebastian Rerak z Mystic Art pisał “to najlepsza krajowa załoga mocująca się z ciężkim, smolistym graniem z pogranicza sludge i doom metalu”. Te gatunki nie często goszczą w Świdnicy, dlatego warto skorzystać a wrocławianie już zapowiedzieli wykonanie premierowych utworów.
 
Koncert rozpocznie się w sobotę 12 października o 20:00 w Klubie Bolko (Świdnica, pl. Grunwaldzki 11). Bilety tylko do końca piątku kosztują 10 zł. W dniu wydarzenia będzie można je kupić za 20 zł. Sprzedaż on-line i inne szczegóły dostępne są na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury
 
opr.plr
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno