Menu

Ekstraliga kobiet: AZS PWSZ - Rolnik Głogówek 7:1 (FOTO)

Miesięczna przerwa nie miała wpływu na piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych, które pokonały u siebie Rolnika Głogówek aż 7:1. Dla akademiczek była to pierwsza wygrana w tym sezonie przed własną publicznością.

Początek meczu był wymarzony dla gospodyń, które szybko zdobyły dwa gole. Najpierw w 5 minucie Oliwia Rapacka dośrodkowała spod linii końcowej na długi słupek, gdzie Anita Turkiewicz z bliska głową skierowała piłkę do siatki, a minutę później Kinga Podkowa popisała się slalomem pomiędzy zawodniczkami gości i sprytną podcinką nad bramkarką podwyższyła na 2:0. Wałbrzyszanki nie zwalniały tempa i wykorzystywały niemal każde potknięcie piłkarek Rolnika. W 23 minucie Alicja Materek przejęła piłkę w polu karnym po kiksie obrończyni, minęła golkiperkę Rolnika i uderzeniem do pustej bramki zdobyła trzeciego gola dla AZS PWSZ. Kolejne dwie bramki padły po stałych fragmentach egzekwowanych przez Katarzynę Rozmus. W 32 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego fantastycznym wolejem wykończyła Klaudia Fabova, a dwie minuty później Marcjanna Zawadzka wykorzystała swoje warunki fizyczne głową kierując futbolówkę do bramki po centrze z rzutu rożnego. Ostatnim akcentem pierwszej połowy był rajd Materek z 42 minuty, która przedarła się przez defensywę Rolnika i spokojnym strzałem ustaliła wynik pierwszej połowy na 6:0.

Druga odsłona tego meczu była dużo spokojniejsza, a AZS PWSZ nie atakował już z taką zaciętością. W 60 minucie Fabova popisała się ładną indywidualną akcją na prawym skrzydle i dośrodkowała na długi słupek, gdzie Oliwia Rapacka uderzeniem z bliska zdobyła siódmą bramkę dla gospodyń. Była to jedna z nielicznych dobrych akcji wałbrzyszanek w drugiej połowie – defensywa Rolnika spisywała się po przerwie dużo lepiej, a również w ataku zespół gości próbował śmielej trafić do siatki. Udało się to w 77 minucie po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego Ilony Kujawskiej i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:1 dla AZS PWSZ.

Ekstraliga kobiet
VIII kolejka
AZS PWSZ Wałbrzych – Rolnik Głogówek 7:1 (6:0)
Bramki: 1:0 Anita Turkiewicz (5), 2:0 Kinga Podkowa (6), 3:0 Alicja Materek (23), 4:0 Klaudia Fabova (32), 5:0 Marcjanna Zawadzka (34), 6:0 Alicja Materek (42), 7:0 Oliwia Rapacka (60), 7:1 Ilona Kujawska (77)
AZS PWSZ: Skużybut, Bosak, Zawadzka, Kędzierska, Szewczuk, Podkowa (57 Głąb), Materek, Turkiewicz (57 Migacz), Rozmus, Rapacka, Fabova. Trener: Kamil Jasiński

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com