Kolejny spektakl głuszyckich aktorów
Głuszyca słynie z aktorów-amatorów, którzy już nie raz pokazali, na co ich stać. 
Adresowany do młodego widza spektakl teatralny „Inspektor Psina” można było zobaczyć  sali widowiskowej Centrum Kultury-MBP w Głuszycy.  Spektakl wyreżyserował Robert Delegiewicz, a akustykiem był jak zawsze,  Roman Głód - burmistrz Głuszycy. 
Spektakl powstał z inicjatywy osób zrzeszonych w grupie nieformalnej – są to osoby aktywne, pełne zapału, na co dzień działające w różnej formie w przestrzeni publicznej - zawodowo i społecznie. 
 
Lider projektu - Iweta Głód z pomocą Aliny Mączyńskiej i Roberta Delegiewicza oraz licznej grupy wolontariuszy stworzyli niesamowite, pełne ekspresji widowisko. Spektaklowi „Inspektor Psina” towarzyszyła wystawa prac dzieci, które podczas wrześniowych warsztatów zaprojektowały stroje bajkowych postaci występujących w przedstawieniu. 
 
Warsztaty plastyczne, przedstawienie teatralne i wystawa prac to przedsięwzięcia realizowane przez grupę nieformalną w ramach projektu „Spotkanie z bajką” dofinansowanego w konkursie #SPOŁECZNIEODPOWIEDZIALNI, współfinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich EDYCJA 2018-2019. Operatorem projektu jest Fundacja „Katolicka Inicjatywa Berit” w Głuszycy.
 
 
W spektaklu „Inspektor Psina” wystąpili w następujących rolach: 
 
Inspektor Psina - Grzegorz Milczarek,
Duch Lustra - Magdalena Kandefer, 
Wróżka Salsefia w wersji domowej-  Alina Mączyńska, 
Wróżka Salsefia w wersji oryginalnej -  Iweta Głód
Wilk - Artur Gołda
Zła Królowa - Edyta Popek,
Królewicz - Mirosław Żołopa
Drwalowa - Urszula Mrozińska
Diabeł - Szymon Sławik 
Rozbójnik - Robert Delegiewicz 
Obsługą elektroakustyczną  przedstawienia zajął się Roman Głód. 
 
red
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno