Zabili dwie osoby w nielegalnym wyścigu - jest akt oskarżenia

Ścigali się samochodami, jechali przez miasto z prędkością dochodzącą nawet do 180 kilometrów na godzinę - na jednym z przejść dla pieszych zabili dwie osoby. Jeleniogórska Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którzy zoragnizowali sobie, nielegalny wyścig uliczny. 

 

Do tragedii doszło  27 października 2018 roku w godzinach wieczornych w Jeleniej Górze. 25-letni Łukasz O (kierowca Seata)  i 21-letni  Oskar L. (kierowca Volkswagena) zorganizowali sobie nielegalny wyścig ulicami miasta. Jechali od centrum w kierunku Wrocławia. Jak ustalili biegli, przejeżdżali przez skrzyżowani czy przejścia dla pieszych z prędkościami dochodzącymi do 160-180 km/h. 

Gdy zbliżali się do jednego z przejść dla pieszych (oznakowanego i oświetlonego), znajdowały się na nim dwie osoby, 47-letnia kobieta i 57-letni mężczyzna. Kierujący Seatem 25-letni Łukasz O, który w tym momencie o kilka metrów wyprzedzał drugiego uczestnika wyścigu, wjeżdżając na przejście dla pieszych uderzył w nich. Piesi zginęli na miejscu. 
 
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze przedstawiła Łukaszowi O. i Oskarowi L. zarzuty
" że działając wspólnie i w porozumieniu, uczestnicząc w nielegalnym wyścigu samochodowym, przewidując możliwość pozbawienia życia pokrzywdzonych i godząc się na to, dopuścili się ich zabójstwa z zamiarem ewentualnym, a ponadto, że swoim zachowaniem sprowadzili bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym".
 
Obaj mężczyźni nie przyznali się do zarzuconych im czynów. Łukasz O. trafił i przebywa w areszcie, Oskar L. został zwolniony z aresztu przez Sąd Okręgowy po zażaleniu obrońcy. 
Sąd Okręgowy stwierdził "że jego zachowanie nie stanowiło przestępstwa". 
 
Oskarżeni juz wcześniej popełniali wykroczenia drogowe - przekraczali prędkość, mieli kilka kolizji. Jak ustali śledczy, obaj uczestniczyli w spotkaniach organizowanych przez nieformalną grupę miłośników motoryzacji w Jeleniej Górze. Na telefonie komórkowym zabezpieczonym od jednego z nich ujawniono między innymi nagranie przedstawiające inny niebezpieczny przejazd samochodem.
 
 
Prokuratura skierowała już do sądu akt oskarżenia.  Młodym mężczyznom grozi nod 12 lat więzienia nawet do dożywocia. 
 
adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno