Plaga złodziei prądu
Wałbrzyska policja walczy ze złodziejami prądu - tylko wczoraj zlikwidowano nielegalne przyłącza aż w sześciu mieszkaniach w Wałbrzychu. 

 
 

Kraść można wszystko, nawet to czego nie widać, na przykład prąd. 

- Policjanci weryfikując otrzymane informacje trafili do sześciu mieszkań w  Wałbrzychu, gdzie we wszystkich przypadkach natrafiono na nielegalnie przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Tym „sprytnym” sposobem sześcioro zatrzymanych doprowadziło prąd do swoich mieszkań.  - mówi  nadkomisarz Magdalena Korościk z wałbrzyskiej policji.  

Do zlikwidowania nielegalnych przyłączy wezwano pracowników energetyki.  Policja przypomina, że kradzież prądu jest przestępstwem za które grozi nawet 5 lat więzienia. Sprawcy kradzieży będzie musiał również zapłacić za nielegalny pobór energii - moze to być od kilku nawet do  kilkunastu tysięcy złotych. 

 
 
Policja przypomina, że kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawcy będą musieli uregulować także naliczoną przez dostawcę opłata za nielegalny pobór, którego wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Nielegalne przyłącza to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.
 

adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com


 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno