I liga koszykarzy: wygrywamy w Kłodzku

Koszykarze Górnika Trans.eu z kompletem zwycięstw. W zakończonym w środowy wieczór spotkaniu IV kolejki wałbrzyszanie rozprawili się z beniaminkiem I ligi wygrywając na wyjeździe z Zetkamą Doral Nysą Kłodzo 81:66. Po raz kolejny doskonałą dyspozycją strzelecką popisał się Krzysztof Jakóbczyk, autor 33 punktów i aż 7 (!) "trójek" dla gości.

Po 20 punktach przeciwko Polfarmeksowi w sobotę, w środę Krzysztof Jakóbczyk zdobył aż 33 "oczka" w derbowej rywalizacji w Kłodzku. Na tak imponujący bilans wałbrzyszanina złożyła się doskonała dyspozycja rzutowa z dystansu, gdyż aż 7 z 10 prób Jakóbczyka doszło celu. "Trójki" były zresztą najgroźniejszą bronią Górników, którzy kończyli mecz z niemal 50-procentową skutecznością zza linii 6.75 m. Mimo to przez 30 minut oba zespoły toczyły dość wyrównaną walkę. Wałbrzyszanie odskoczyli dopiero na początku ostatniej kwarty, aby do końca meczu zwiększyć przewagę do 15 punktów.

W kolejnym meczu podopieczni trenera Grudniewskiego podejmą Biofarm Basket Poznań. Do rywalizacji z ekipą z Wielkopolski dojdzie w niedzielę o godzinie 16.30 w hali Aqua-Zdroju.

I liga koszykarzy
IV kolejka
Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Górnik Trans.eu Wałbrzych 66:81 (22:19, 13:23, 13:12, 18:27)
Górnik Trans.eu: Jakóbczyk 33 (7x3), Ratajczak 12 (4), Cechniak 12, Pieloch 9 (2), Zywert 5, Durski 4, Wróbel 2, Koperski 2, Glapiński 2, Makarczuk. Trener: Łukasz Grudniewski

Pozostałe wyniki:
Weegree AZS Politechnika Opolska - WKK Wrocław 102:105, KS Księżak Łowicz - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 104:90, Pogoń Prudnik - GKS Tychy 81:78, Biofarm Basket Poznań - Timeout Polonia 1912 Leszno 104:101, Energa Kotwica Kołobrzeg - STK Czarni Słupsk 58:80, Miasto Szkła Krosno - Rawlplug Sokół Łańcut (20 listopada)