Menu

I liga koszykarzy: trwa zwycięska passa Górnika (FOTO)

Koszykarze Górnika Trans.eu z kolejnym kompletem punktów. Choć nie był to porywający pojedynek, to jednak wałbrzyszanie okazali swą wyższość nad Biofarmem Basket Poznań. Wałbrzyszanie pokonali ekipę Marcina Fliegera 68:59 odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu.

Podopieczni trenera Grudniewskiego doskonale weszli w niedzielną potyczkę prowadząc w 7 minucie 20:4. Co prawda w końcówce pierwszej kwarty rywal nieco nadrobił dystans do Górników, to jednak nieźle spisujący się gospodarze pewnie wygrywali 25:13. W kolejnej ćwiartce było podobnie, choć miejscowi nie trafiali już z taką regularnością jak wcześniej. Na półmetku spotkania Krzysztof Jakóbczyk i spółka prowadzili 43:27.

Przerwa chyba nieco wybiła biało-niebieskich z rytmu, gdyż po zmianie stron jakość gry miejscowych wyraźnie spadła. W rezultacie Basket zaczął zmniejszać straty do gospodarzy - w najtrudniejszym momencie, w 27 minucie, wałbrzyszanie wygrywali jedynie 47:42. Na szczęście, mimo słabszej w tym okresie postawy, nasi zdołali się pozbierać i ponownie odjechali z wynikiem. Po 30 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 57:44 dla gospodarzy.

W ostatniej kwarcie chłopcy Grudniewskiego spokojnie kontrolowali przebieg meczu cały czas prowadząc różnicą kilkunastu punktów. I choć od stanu 68:52 w 38 minucie rywal zdobył 7 "oczek" z rzędu, to jednak zwycięstwo rewelacyjnie spisujących się w obecnym sezonie biało-niebieskich ani przez moment nie było zagrożone.

I liga koszykarzy
V kolejka
Górnik Trans.eu Wałbrzych - Biofarm Basket Poznań 68:59 (25:13, 18:14, 14:17, 11:15)
Górnik Trans.eu: Grzegorz Kulka 16 (1x3), Krzysztof Jakóbczyk 16 (2), Damian Cechniak 11, Kamil Zywert 7, Marcin Wróbel 7 (1), Damian Pieloch 4, Maciej Koperski 3, Damian Durski 2, Bartłomiej Ratajczak 2, Rafał Glapiński, Mateusz Podejko. Trener: Łukasz Grudniewski

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com