Strajk znów będzie przesunięty ?
Zapowiadany na dzis strajk włoski nauczycieli organizowany przzez Związek Nauczycielstwa Polskiego może zostać przesunięty -  informuje RM FM. Dzis mają zapaść decyzje. 

 
 
 
Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter radia RMF FM,  możliwe, że start protestu zostanie znowu przełożony. Dziś w siedzibie Związku ma zebrać się Zarząd Główny, który podejmie decyzję w tej sprawie.

Strajk teoretycznie rozpoczął się w poniedziałek 15 października. Jak zapowiadał wtedy przewodniczący ZNP, Sławomir Broniarz, strajk rozpoczęto od "acji informacyjnej". 

Broniarz zapowiadał strajk już na początku października, mówił wtedy w rozmowie z Radiem TOK FM:  Ograniczając swoje zadania do tego, co wynika z przepisów prawa, w znakomity sposób uzmysłowimy społeczeństwu, ile do tej pory zadań wykonywał nauczyciel, za które nie miał płacone. Jeśli mamy więcej pracować, to chcemy przede wszystkim więcej zarabiać . 

Zapowiadany strajk nie rozpoczął się, powodem opóźnienia mogą być zastrzeżenia zgłaszane przez nauczycieli i dyrektorów szkół. Chodzi o brak jasnego rozdziału obowiązków nauczycielskich, które są zapisane w przepisach i tych, które są dodatkową, nieodpłatną pracą na rzecz szkoły.  W środowisku pedagogów po kwietniowym strajku generalnym w oświacie jest spore zniechęcenie i brak wiary w sens dalszych protestów. - informuje RNF FM. 

kama
foto:  adobestock
redakcja@walbrzych24.com

 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno