Harcerze w żałobie - odeszła druhna Bożena Tomaszewska

O śmierci wieloletniej komendantki obozów harcerskich w Wilczu i aktywnej działaczki wałbrzyskiego Hufca poinformował ogłaszając żałobę komendant Artur Marlinga.

W liście skierowanym do druhów Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej czytamy:

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dzisiejszej  nocy (22.10.2019) odeszła na wieczną wartę nasza Kochana i Niezastąpiona Druhna Bożenka Tomaszewska.

 

Druhna Bożenka była Instruktorką Związku Harcerstwa Polskiego całym życiem. Dawała swoją osobistą postawą przykład, że w życiu należy postępować zgodnie z harcerskimi ideałami, szanować ludzi, być pomocnym i wiernym wartościom.

 

Była bardzo aktywną harcerką a później instruktorką na terenie Szczawna-Zdroju i Wałbrzycha. Przez wiele lat organizowała zbiórki, biwaki, zloty, złazy na Słonecznej Polanie, aktywnie włączała się w działania Hufca Wałbrzych Powiat oraz Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej. Przez wiele lat była Komendantką kolonii zuchowych w Wilczu (...)

 

Pogrzeb druhny odbędzie się w piątek o godzinie 14:00 w Szczawnie-Zdroju. Do tego czasu w Hufcu obowiązuje żałoba, sztandary przepasane są kirem a na Krzyże Harcerskie zakładane są czarne opaski.

 

plr

foto: fb / Hufiec ZHP Ziemi Wałbrzyskiej

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno