Zarzuty dla 2 osób w związku z neonazitowskimi koncertami

Wałbrzyska prokuratura prowadzi sledztwo w sprawie pięciu neonazistowskich koncertów zorganizowanych w Bielawie, Dzierzoniowie i podświdnickim Grodziszczu . Postawiono już zarzuty dwóm osobom, a przed nami kolejne przesłuchania i analiza materiałów z zabezpieczonych przez prokuraturę komputerów.

Jeden z koncertów odbył się w marcu 2016 roku w Bielawie, drugi kilka miesięcy później w Dzierżoniowie. Kolejne imprezy w 2017 roku w Grodziszczu i w Dzierżoniowie. Piąty koncert (planowany na koniec kwietnia 2018 roku)  nie odbył się.  

Dwóm osobom, organizatorom koncertów, postawiono już zarzuty  propagowania ideologii faszystowskiej oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych i rasowych.  Zatrzymani to 37  i 45-letni mężczyźni.

- Pojawiają się coraz to nowe wątki. Zebrano materiał dowodowy, który wskazuje, że kilkanaście innych osób z terenu całej Polski mogło zajmować się publicznym propagowaniem totalitarnego ustroju państwa faszystowskiego bądź też kolportować i produkować taki materiały  - mówi rzecznik prokuratury Okręgowej w Świdnicy,  Tomasz Orepuk. 

Do tej pory przesłuchano już ponad sto osó, przed nami kolejne przesłuchania. Biegli sprawdzają zawartość dysków w zabezpieczonych przez prokuraturę komputerach. 

adm
foto:walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com







 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno