'Ziemia obiecana włókniarzy' wraca na głuszycką scenę
Zapraszamy do Głuszycy na spektakl „Ziemia Obiecana Włókniarzy” według scenariusza i w reżyserii Roberta Delegiewicza w wykonaniu Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Po godzinach”. 

 
Spektakl miał premierę 10 grudnia 2016 r. Został także wystawiony na głuszyckie scenie w czasie Święta Włókiennika 17 kwietnia 2017 r. Był to debiutancki projekt aktorów-amatorów z Głuszycy, których pasją jest teatr. Głuszycka Grupa Teatralna „Po godzinach” zachwyciła „Ziemią Obiecana Włókniarzy” lokalną publiczność. Spektakl ukazuje Głuszycę i jej mieszkańców  w pierwszych dniach po zakończeniu II wojny światowej. Scenariusz sztuki bazuje na zasłyszanych opowieściach mieszkańców Głuszycy- niegdyś prężnie rozwijającego się ośrodka przemysłu włókienniczego.  

Realizacji projektu „Ziemia Obiecana Włókniarzy” w roku 2019 towarzyszą warsztaty teatralne odbywające się w siedzibie lidera projektu - Centrum Kultury- MBP w Głuszycy. Zadanie realizowane jest w partnerstwie z Gminą Głuszycą, Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku w Głuszycy oraz Łowiskiem Pstrąga Złota Woda w Łomnicy. 

Zadanie „Ziemia Obiecana Włókniarzy” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.


Sobota 16 listopada, godz. 18.00 
Sala Widowiskowa Centrum Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy, 
ul. Grunwaldzka 26. Wstęp wolny. 

 
Uwaga! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na sali prosimy o dokonywanie rezerwacji pod numerem telefonu 503 102 817 lub osobiście w siedzibie CK-MBP w Głuszycy, I piętro - pokój instruktorów.  kama
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno