Japoński teatr z walizki - pojekt głuszyckiej biblioteki

Na pewno nie każdy wie, co znaczy słowo Kamishibai. Wiedzą natomiast dzieci uczęszczające na zajęcia w głuszyckiej bibliotece. Przez ostatnie dwa miesiące zapoznawały się z tradycyjną, japońską sztuką opowiadania historii przy pomocy teatru obrazkowego.

„Teatr z walizki” to projekt, który był realizowany we wrześniu i w październiku br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy. Głuszyckie przedszkolaki obejrzały spektakl teatru Kamishibai, a następnie zostały zaangażowane do tworzenia swojego własnego przedstawienia obrazkowego.


Książki Kamishibai mówią o sprawach ważnych, są to historie o emocjach, wartościach, sensie otaczającego nas świata, a dzięki swej wyjątkowej formie umożliwiają współprzeżywanie czytanej historii.


Na potrzeby realizacji projektu „Teatr z walizki” została zakupiona trzydrzwiowa wersja teatrzyku kamishibai wraz z kołatkami i zestawem książek, stolik, parawan, pufy-siedziska, przybory plastyczne, a także upominki książkowe dla każdego uczestnika zajęć. Zakupione materiały będą służyć do przeprowadzania w głuszyckiej bibliotece kolejnych zajęć z cyklu „Teatr z walizki”.

 

 

pz/inf.prasowa

foto:użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno