Remonty chodników w Świdnicy

Prawie 2500m² za ponad 528 tysięcy złotych - kolejne chodniki w Świdnicy są przebudowywane. Istniejącą nawierzchnię betonową i asfaltową ma zastąpić nawierzchnia z kostki brukowej. Prace mają zakończyć się w grudniu tego roku.

Zmodernizowane zostały już fragmenty chodników przy ulicach: Zwierzynieckiej, Sarniej oraz dojście do placu zabaw przy ul. Willowej. Prace trwają jeszcze przy ul. Okrężnej (na odcinku od ul. Kopernika do ul. Klonowej) i Kopernika (na odcinku od ul. Jodłowej do ul. Kołłątaja). Lokalizacje te wskazane zostały przez mieszkańców w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego.

 

 

Dodatkowo wykonywane są także remonty cząstkowe nawierzchni gruntowych przy cmentarzach, celem wygospodarowania dodatkowych miejsc postojowych przed  dniem Wszystkich Świętych. Prace wykonano już przy murze kościoła na ul. Zielonej. Do końca października roboty zakończą się również na parkingu i zatoce postojowej wzdłuż cmentarza przy ul. Łukasińskiego oraz przy al. Brzozowej.

 

 

Przypomnijmy, iż w 2015 roku przebudowano około 7500 m² świdnickich chodników, w 2016 roku ponad 6500 m², w 2017 roku ponad 9400 m², a w 2018 roku prawie 4 000 m².

 

 

 

pz/inf.prasowa

foto:użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno