Policja ścigła... motorower
Policjanci ze świdnickiej  drogówki ścigali... motorower.  Jak się okazało, 55-latek zdecydował się na desperacką ucieczkę motorowerem, bo ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Mężczyźnie  grozi nawet do 5 lat więzienia. 
 
 
Do pościgu doszło między Świdnicą a Świebodzicami. Policjanci zauważyli mężczyznę jadącego  motorowerem bez kasku. Gdy próbowali go zatrzymać, ten  zaczął uciekać. 

55-latek nie miał żadnych szans i po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 55-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Motorower nie był dopuszczony do ruchu, nie maił też ubezpieczenia OC. 
 
Teraz przez 55-latkiem prawdziwe kłopoty - mężczyzna odpowie, za ucieczkę przed policja - grozi mu za to nawet 5 lat więzienia.
 
Policja przypomina: 
Od dnia 1 czerwca 2017 roku obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym.
W myśl obowiązujących przepisów, niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji to przestępstwo z art. 178b kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

opr. kama
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno