Coraz bliżej referendum
Chcą referendum w sprawie odwołania przebywającego w areszcie burmistrza Boguszowa-Gorc, Jacka C. Radni Klubu Razem Dla Boguszowa-Gorc zbierają głosy wśród mieszkańców.
Czy  jesteś za odwołaniem Pana Jacka C. ze stanowiska Burmistrza Miasta Boguszów Gorce przed upływem kadencji ?  Tak / Nie - tak ma brzmieć pytanie referendalne.

Radni dwukrotnie próbowali odwołać burmistrza, bez skutku. 
 
-  Kolejnym etapem jest tylko i wyłącznie referendum obywatelskie. Jeżeli chodzi o frekwencję w samym referendum – do głosowania musi się udać 3/5 osób, które ostatnio brały udział w wyborach samorządowych. - mówi radny Daniel Geming. 
 
Jak wygląda procedura?
 
- Zawiązuje się komitet referendalny (składa się z mieszkańców Boguszowa-Gorc). W skład komitetu weszliśmy my - radni z Klubu Razem dla Boguszowa-Gorc. Kolejnym etapem było zawiadomienie burmistrza o podjęciu inicjatywy o przeprowadzeniu referendum, jak i komisarza wyborczego w Wałbrzychu. Od tego momentu zbieramy podpisy od mieszkańców na specjalnie przygotowanych kartach. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości kart, zostanie to złożone do komisarza wyborczego. - mówi radny Daniel Geming. 
 
A co mieszkańcy Boguszowa-Gorc twierdzą o całej sytuacji?
 
- Mieszkańcy są oburzeni sytuacją i nie oszukujmy się, trochę zmęczeni. Wybraliśmy burmistrza i tego burmistrza tak naprawdę nie ma. Nie wiemy, jakie decyzję będą względem burmistrza podjęte i nie oceniamy go w żaden sposób, ale podchodzimy do referendum, bo chcemy żeby to wszystko się skończyło. - mówią radni Klubu Razem Dla Boguszowa-Gorc.
 
Przebywającego w areszcie burmistrza zastępuje wiceburmistrz – Sebastian Drapała, który nie został wybrany głosami mieszkańców. 
 
- Mam takie pytania niekiedy, że mieszkańcy pytają się „Kto to w ogóle jest pan Drapała?”.
Pan Drapała nie otrzymał tak naprawdę ani jednego głosu od mieszkańców. Nie wybieraliśmy go, a z drugiej strony nie jest nawet mieszkańcem Boguszowa-Gorc, a jest to miasto specyficzne, podzielone na kilka dzielnic. - mówią radni Klubu Razem Dla Buguszowa-Gorc. 
 
Przypomnijmy, burmistrz Jacek C. przebywa w areszcie od grudnia ubiegłego roku. Prokuratura postawiła mu zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 70 tysięcy złotych i wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w kwocie ponad 4 mln złotych w gminie Boguszów-Gorce. Świdnicka prokuratura bada też sprawę korupcji wyborczej podczas ubiegłorocznych wyborów burmistrza Boguszowa. Śledztwo dotyczy kupowania głosów, prokuratura postawiła zarzuty sześciu osobom. 

pm
foto: monter
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno