Świętowali jubileusz Biblioteki

25 października 2019 roku Biblioteka+ Centrum Kultury w Czarnym Borze świętowała swój Jubileusz. W tym roku przypadają dwie ważne daty dla tej instytucji, a mianowicie 70-lecie powstania biblioteki, oraz 5-lecia budowy nowej siedziby. Za faktyczną datę powstania placówki uważa się 23 marca 1949 r. 

Już w holu biblioteki gromadzących się gości powitał akompaniament muzyczny w wykonaniu Kapeli Góralskiej Janicki. Uroczystość, która miała podniosły i sentymentalny charakter rozpoczęła się występem uczestniczki siódmej polskiej edycji talent show „Must Be the Music”, harfistki – Jadwigi Tomczyńskiej.
 
Towarzyszył jej na gitarze Maksymilian Ambroziak. Aksamitny głos solistki i instrumentalistki we współpracy z „męskim graniem” stanowił kwintesencję uczty muzycznej i spotkał się z gromkimi brawami ze strony zasłuchanej publiczności. Kolejną atrakcją Jubileuszu był, mający charakter skeczu, występ młodzieżowej grupy teatralnej działającej w B+ CK – I Morele Bęc. 
 
- Budowa tego obiektu to realizacja umowy pomiędzy mną, a mieszkańcami gminy, która została zawarta w moim programie wyborczym z 2010 roku – podkreślał Adam Górecki, wójt gminy. 
 
 
Katarzyna Bernaś – p.o. dyrektor B+ CK, wręczyła także podziękowania byłym i obecnym pracownikom instytucji. Szczególnie wzruszającym momentem było obdarowanie córki zmarłej już  Danuty Patory, w której domu przez 22 lata mieściła się siedziba placówki.  
 
Po rozdaniu podziękowań przyszedł czas na gratulacje i wyrazy uznania dla władz gminy, kierownictwa i pracowników B+ CK.
 
Zwieńczeniem uroczystości były występy zespołów: Grzędowianki i Radość z Witkowa. 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno