Menu

Jak bardzo zadłużony jest Wałbrzych?

Skarbnik miasta podsumowała I półrocze 2019 roku. Ogólne zadłużenie miasta sięga ponad 578 mln zł ale dobra wiadomość jest taka, że bilans pierwszej połowy roku jest dodatni.

 

Jak bardzo zadłużony jest Wałbrzych?
Od stycznia do końca czerwca tego roku do miejskiej kasy wpłynęło łącznie ponad 357 milionów złotych. W tym samym czasie po stronie wydatków znalazło się ponad 308 milionów złotych a to oznacza, że pierwsze półrocze zamknęło się nadwyżką w wysokości  nieco ponad 48 milionów złotych. Wynika to głównie z tego, że reoczny plan dochodów został zrealizowany w 47% a wydatków jedynie w 37%. Do końca roku proporcje te zapewne ulegną zmianie, ponieważ plan budżetu zakłada deficyt na poziomie 70 milionów złotych.
 
Po stronie wydatków największą pozycję stanowią wydatki biezące - aż 280 mln zł. Tu najwięcej miasto przeznaczyło na oświatę i wychowanie - ponad 68 mln zł. Na drugim miejscu znalazły się wydatki zwiazane z rodziną - 58,5 mln zł, dalej jest transport i łączność 39 mln zł i gospodarka mieszkaniowa 29,6 mln zł. Na inwestycje w pierwszym półroczu wydano 25,5 mln zł.
 
 
W pierwszym półroczu 2019 roku udało się spłacić ponad 13,8 mln zł kredytu ale nadal ogólne zadłużenie miasta jest wysokie i sięga ponad 578 mln zł. Mieści się to jednak w dozwolonych normach. Regionalna Izba Obrachunkowa oceniła pozytywnie wykonanie budżetu Wałbrzycha za pierwszą połowę 2019 roku.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   dług  |   finanse  |   budżet  |   wydatki  |   dochody  |   kredyty  |   deficyt  |  

Dziki w Śródmieściu Wałbrzycha, ryś w Jugowie

Prawie 200 kontroli wałbrzyskich autobusów

Wałbrzych: pracownica poczty przywłaszczyła pieniądze

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij