Ekolaury dla Świdnicy

Świdnica nagrodzona za działania ekologiczne. Miasto zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu EKOLAURY Polskiej Izby Ekologii 2019. Pierwsza nagroda w dwóch kategoriach „Ochrona powietrza, odnawialne źródła energii” i "Edukacja ekologiczna, ochrona przyrody", a także wyróżnienie w tej ostatniej zostały 

Od 2002 r. Polska Izba Ekologii organizuje Konkurs EKOLAURY, promując najefektywniejsze i ekoinnowacyjne działania i prace podejmowane na rzecz ochrony środowiska. Ma on zasięg ogólnopolski i skierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych i samorządów.
 
Świdnica doceniona została za realizację programu KAWKA, czyli ograniczenie niskiej emisji na terenie miasta poprzez likwidację węglowych, lokalnych źródeł ciepła i podłączenie obiektów do rozbudowanej sieci ciepłowniczej, a także za udzielanie dotacji z budżetu miasta na zmianę systemu ogrzewania.
 
 
Główna nagroda przyznana została również w kategorii ochrony przyrody za rewitalizację Parku Sikorskiego i Parku Centralnego. 
 
Trzecie wyróżnienie miasto otrzymało za działania edukacyjne prowadzone w 2018 roku przez Wydział Gospodarki Odpadami. Były to m. in. zajęcia z Panem Błyszczakiem – bohaterem Czystej Świdnicy. Warsztaty terenowe w Przedsiębiorstwie Utylizacji Odpadów skierowane do dzieci ze szkół podstawowych, imprezy plenerowe, a także prowadzenie strony internetowej www.czystaswidnica.pl.  
 
- Nasze ostatnie działania w zakresie ekologii realizowaliśmy głównie z myślą o poprawie jakości powietrza w mieście. Tego typu nagrody to wartość dodana, która zmobilizuje nas z pewnością do dalszej pracy na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego, trwałego rozwoju miasta – mówił zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski 
 
Ekolaury i wyróżnienia przyznano w kategoriach:
 
- Gospodarka wodno-ściekowa
- Ochrona powierzchni ziemi, gospodarka odpadami
- Ochrona powietrza, odnawialne źródła energii
- Ekoprodukt, zielone technologii
- Edukacja ekologiczna, ochrona przyrody
- Energooszczędność, efektywność energetyczna
- Gmina, związek gminny przyjazny środowisku 
- Całokształt działalności na rzecz ochrony środowiska
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno