Wymienili się zabawkami i ubraniami
W Centrum Aktywności Lokalnej w Wałbrzychu miała miejsce Wymiana Odzieży i Zabawek „Wieszak Party". Jest to wydarzenie cykliczne, które odbywa się w tym roku po raz trzeci. 
Dotychczas wymiany były organizowane w siedzibach: Centrum Aktywności Lokalnej i Centrum Wsparcia Socjalnego. Uczestnicy "Wieszak Party" mogli wymienić się przedmiotami zbędnymi, które pozostały po uporządkowaniu ich szaf i pokoi dziecięcych. Była też możliwość wybrania dla siebie rzeczy bez  dokonywania wymiany, ponieważ organizatorzy zgromadzili od darczyńców odzież i zabawki przeznaczone dla uczestników.
 
 
Pomysłodawcą i organizatorem działania jest Dział Wspierania Rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. Spotkania organizowane są w celu integracji społeczności lokalnej, pobudzenia aktywności uczestników w kierunku działalności samopomocowej oraz promowania postaw proekologicznych. Organizowanie wymian podnosi bowiem świadomość społeczności lokalnej odnośnie 
problemu, jakim dla środowiska naturalnego jest wyrzucanie odzieży.
 
Dotychczas działanie kierowano do rodziców wspieranych przez asystentów rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. Następne edycje Wymiany Odzieży i Zabawek „Wieszak Party", które odbędą się w przyszłym roku, będą skierowane do szerszego grona odbiorców. 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno