Menu

I liga koszykarzy: Górnik Trans.eu - Energa Kotwica Kołobrzeg 76:74 (FOTO)

Liczna grupa kibiców na stojąco oglądała ostatnie fragmenty spotkania koszykarzy Górnika Trans.eu z Energą Kotwicą Kołobrzeg. Fani biało-niebieskich do końca drżeli o wynik, gdyż dość niespodziewanie pojedynek z niżej notowanym rywalem miał bardzo zacięty charakter. Na szczęście po ostatniej syrenie to miejscowi mieli powody do zadowolenia - podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego wygrali piąty mecz w lidze pokonując zespół Huberta Kruszczyńskiego 76:74.

Z meczu na mecz coraz więcej kibiców odwiedza halę Aqua-Zdroju, aby wspierać biało-niebieskich, którzy są prawdziwą rewelację tegorocznych rozgrywek I ligi. W sobotę na trybunach obiektu przy ulicy Ratuszowej pojawiło się 1274 fanów, tak więc ideału, czyli 1600 sprzedanych biletów wciąż nieco brakuje.

Ci, którzy zdecydowali się pojawili się w hali AZ na pewno nie żałowali swej decyzji, bo choć byli świadkami stojącego na przeciętnym poziomie spotkania, to jednak pojedynek do końca trzymał w napięciu. Początkowo lepiej prezentowali się przyjezdni, jednak w 4 minucie mieliśmy pierwszy z licznych remisów, 6:6, głównie za sprawą skutecznych wejść pod kosz Damiana Cechniaka. Później gra toczyła się kosz za kosz i w efekcie po pierwszej kwarcie na tablicy świetlnej widniał wynik 17:17.

Druga ćwiartka stała pod znakiem lepszej postawy Górników - po 90 sekundach było 25:19 dla miejscowych. W kolejnych fragmentach niby nasi dyktowali warunki rywalizacji jednak marnując dogodne okazje pod koszem przeciwnika nie potrafili odskoczyć na bezpieczną przewagę punktową. Dość powiedzieć, iż w 15 minucie wałbrzyszanie wygrywali 31:28, a na półmetku spotkania 40:36.

Trzecia kwarta była niemal już tradycyjnie słabsza w wykonaniu gospodarzy. Po wyrównanym początku później do głosu doszli koszykarze z Kołobrzegu, którzy w 23 minucie prowadzili 47:43. Na szczęście chłopcy Grudniewskiego błyskawicznie wyrównali stan rywalizacji, aby po 30 minutach minimalnie wygrywać 59:58.

Ostatnia odsłona miał niemal identyczny przebieg, gdyż wynik wciąż oscylował wokół remisu. W 37 minucie dzięki między innymi skutecznym akcjom Marcina Wróbla oraz odważnym atakom Rafała Glapińskiego nasi odskoczyli na 6 "oczek" przewagi, jednak myliłby się ten, kto uważał, iż miejscowi mieli zwycięstwo w kieszeni. Rywal bowiem potrzebował zaledwie 60 sekund, aby zmniejszyć stratę do 1 punktu (73:74), a zarazem doprowadzić do wrzenia wałbrzyską publiczność. Na 25 sekund przed końcową syreną Górnik wygrywał 76:74, jednak piłka była w posiadaniu rywali. W ostatniej akcji meczu goście zdecydowali się na rzut z dystansu, a także weszli pod nasz kosz, ale na nasze szczęście mimo dwóch prób dobijania niecelnych rzutów nie udało im się wyrównać stanu spotkania, a zarazem przedłużyć swych nadziei w dogrywce. Biało-niebiescy zwyciężyli 76:74, dzięki czemu powrócili na fotel wicelidera I ligi.

I liga koszykarzy
VII kolejka
Górnik Trans.eu Wałbrzych - Energa Kotwica Kołobrzeg 76:74 (17:17, 23:19, 19:22, 17:16)
Górnik Trans.eu: Damian Cechniak 14, Krzysztof Jakóbczyk 13 (2x3), Marcin Wróbel 12 (1), Grzegorz Kulka 10, Bartłomiej Ratajczak 10 (1), Rafał Glapiński 6 (1), Damian Pieloch 5 (1), Maciej Koperski 3 (1), Damian Durski 2, Kamil Zywert 1. Trener: Łukasz Grudniewski

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com