Pijany kierowca autobusu

Tym razem nie zawiedli pasażerowie, którzy poinformowali policję. Jak się okazało, kierowca autobusu miejskiego linii nr 2 miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Do zdarzenia doszło w sobotę, 2 listopada. Kierowca"dwójki" nie zatrzymywał się na przystankach,  jego styl jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Na policję zadzwonili pasażerowie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę na Piaskowej Górze, jak udało nam sie ustalić, kierowca to obywatel Ukrainy.  

- Funkcjonariusze zatrzymali autobus na przystanku przy ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Gdy otworzyli drzwi kabiny kierowcy poczuli charakterystyczną woń alkoholu. Siedzący za kierownicą autobusu 47-latek bełkotliwie próbował przekonać mundurowych, że nie pił w dniu dzisiejszym alkoholu. Przeprowadzone alkomatem badanie pokazało jednak całkiem coś innego. Mężczyzna miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. 47-latek trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał prokuratorski zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości - mówi Magdalena Korościk z wałbrzyskiej policji. 

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 adm
foto: uzyczone (czytelnik walbrzych24.com)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno