Na Przechodniej już ciepło
Pracownicy świdnickiego MZEC włączyli ciepło do mieszkań w czterech budynkach po parzystej stronie ul. Przechodniej i jednocześnie rozpoczęli wykopy pod ulicą, by najszybciej jak to możliwe przerzucić ciepłociąg na drugą stronę.
 
 
Ciepło popłynęło dzięki zawarciu przez inwestora, Miasto Świdnica, umowy z MZEC w trybie z wolnej ręki wobec niepowodzenia ogłoszonego przetargu na przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej i zbliżających się jesiennych chłodów. Latem w mieszkaniach zostały zlikwidowane piece na paliwa stałe i założono wewnętrzne instalacje centralnego ogrzewania.
 
Mieszkańców przyłączanych kamienic przy ul. Przechodniej odwiedzili pracownicy MZN i chodząc od drzwi do drzwi informowali o aktualnej sytuacji, możliwości uzyskania od administratora grzejników elektrycznych oraz o bonifikacie w czynszu w wysokości 2 pln od metra kwadratowego za okres do przyłączenia do ciepła systemowego. Podawano też szacunkowy czas zakończenia inwestycji: koniec listopada. Ogłoszenia o takiej treści zawisły w klatkach schodowych.
 
Teraz pora na trudniejszą część zadania: mimo, że ulica jest jedną z najwęższych w Świdnicy przekop do kamienic nr 3 i 5 naszpikowany jest utrudnieniami w postaci licznych instalacji znajdujących się pod ziemią. Jak deklaruje szef miejskiej spółki ciepłowniczej, tempo prac zostanie utrzymane.


opr. kat
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno