Budują apartamenty na Podzamczu

Nowe mieszkania na Podzamczu to nie tylko nieruchomości budowana przez miasto czy rządowa inwestycja z "plusem" w nazwie. Spółdzielnia Budowy Domków Jednorodzinnych z Wałbrzycha realizuje dużą inwestycję przy ul. Palisadowej.

SBDJ to firma działająca na lokalnym rynku już ponad 20 lat. Ma na swoim koncie wiele inwestycji i oprócz wymienionych w nazwie domków jednorodzinnych zajmuje się także budownictwem wielorodzinnym. Realizowana obecnie inwestycja przy ul. Palisadowej to prawdopodobnie najambitniejsze przedsięwzięcie firmy.
 
- Budynek przewidziany jest jako obiekt dziew ięciokondygnacyjny z dwoma klatkami schodowymi. Będzie tutaj 40 mieszkań, wszystkie z dostępem do balkonu lub loggi. Dodatkowo mieszkania na 7. i 8. piętrze przewidziano jako apartamenty dwupoziomowe z bardzo przestronnymi tarasami - mówi prezes SBDJ Ryszard Duszyński.
 
 
Budynek wyposażony będzie w windy ale to praktycznie w budownictwie wysokościowym jest standardem. Sporym udogodnieniem będzie natomiast podziemny parking bo jak wiadomo znalezienie miejsca na Podzamczu może być nie lada wyzwaniem. Dostępnych będzie 40 miejsc w tym także przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Warto tu dodać, że cały budynek będzie dla nich przyjazny.
 
- Zadbaliśmy o to, by posiadał odpowiednie windy, nie będzie miał żadnych barier typu krawężniki czy trudne do pokonania stopnie. Osoby niepełnosprawne będą czuć się bardzo komfortowo - zapewnia Ryszard Duszyński.
 
 
Komfort i nowoczesne rozwiązania pojawią się także w kwestiach ogrzewania mieszkań. Budynek podłączony będzie do sieci PEC-u ale pojawią się tu pewne nowatorskie rozwiązania.
 
- Taka innowacja na naszym rynku budownictwa wielorodzinnego to system wentylacji mechanicznej o zrównoważonym układzie ciśnienia i z odzyskiem ciepła. W tradycyjnym systemie wentylacji dużo ciepła jest tracone. Tutaj zużyte ciepło będzie transportowane przez system wentylacji do centrali w podziemiach budynku, gdzie będzie następował odzysk - tłumaczy Duszyński.
 
 
W zależności od potrzeb zainteresowani mogą wybierać między mniejszymi dwupokojowymi mieszkaniami o powierzchni 35 m. kw. aż do sześciopokojowych apartamentów o pow. 99 m. kw.
 
- Budynek do odbioru przewidziany jest na wrzesień przyszłego roku. Planujemy przekazanie mieszkań do indywidualnego wykończenia na przełomie czerwca-lipca - zapowiada Ryszard Duszyński.
 
Projekt zakłada także zagospodarowanie terenu wokół budynku. Jak zapewnia deweloper są jeszcze wolne mieszkania do kupienia. Szczegóły znajdziecie na stronie palisadowa.pl.
 
plr
foto: P.Tokarski / użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno