Uważajcie - kradną 'na klamkę'
Policja apeluje o czujność i o to by zamykać drzwi do domu na klucz, nawet gdy wszyscy domownicy są w domu. O tym jak złodziej potrafi wejść nie zauważony przekonała się 87-letnia mieszkanka Świdnicy - złodziej wykorzystał to, że nie zamknęła drzwi na klucz i ukradł portfel z pieniędzmi.
 
 
Niekiedy złodzieje mieszkaniowi po prostu korzystają z „okazji” jakie stwarzają  właściciele mieszkań – zdarza się, że w jednym bloku znajdą nawet kilka mieszkań, w których domownicy, będąc w domu nie zamykają drzwi na klucz, a w przedpokoju... zostawiają torebki, klucze do samochodu, dokumenty, portfel i  telefony komórkowe. To wystarczy by złodziej skorzystał z chwili nieuwagi i zabrał pozostawione rzeczy. 

 
Policja zwraca się z apelem - bądźmy czujni i pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja:
 
- zamykaj drzwi mieszkania od środka na klucz, nawet gdy wszyscy domownicy są w domu, złodziej potrafi wejść i wyjść niezauważony.
- zamykaj mieszkanie na klucz nawet, gdy wychodzisz na kilka minut np. do sąsiadki, piwnicy lub wyrzucić śmieci
- zwróć uwagę na nieznane ci osoby, które kręcą się po klatkach schodowych i w pobliżu domu. Zainteresuj się nimi, zapytaj kogo szukają, dobrze im się przyjrzyj. Twoje spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy ustalaniu tożsamości złodziei.
-niezależnie od tego czy jesteś ofiarą, czy świadkiem przestępstwa, jak najszybciej staraj się powiadomić policję. Prawdopodobieństwo ujęcia sprawcy zależy od czasu, jaki upłynął od zdarzenia do wezwania policji. Dzwoniąc na policję masz prawo zachować anonimowość.
 


kama
foto: ilustracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno