Menu

I liga koszykarzy: Pogoń Prudnik - Górnik Trans.eu 83:87

Wyjazdowa rywalizacja koszykarzy Górnika Trans.eu z Pogonią Prudnik tradycyjnie już miała niezwykle zacięty przebieg. Dość powiedzieć, iż na pół minuty przed końcową syreną dzisiejszego meczu wałbrzyszanie prowadzili zaledwie 84:83 tracąc w przeciągu kilkunastu sekund 5 „oczek” z rzędu. Na szczęście w decydujących fragmentach biało-niebiescy nie dali sobie wydrzeć przewagi zwyciężając 87:83.

Co prawda mecz w Prudniku rozpoczął się od dwóch „trójek” przyjezdnych (Krzysztof Jakóbczyk oraz Damian Durski), a w rezultacie prowadzenia wałbrzyszan 6:0, jednak wkrótce spotkanie się wyrównało. Jeszcze po pierwszej kwarcie goście wygrywali 21:18, ale w połowie drugiej ćwiartki było 33:31, a chwilę później już nawet 39:31 dla Pogoni. Na szczęście tuż przed zejściem na przerwę ważne punkty zdobyli Damian Cechniak na spółkę z Damianem Pielochem i w rezultacie na półmetku rywalizacji mieliśmy remis po 42.

Po zmianie stron byliśmy świadkami jeszcze bardziej wyrównanej gry, choć niemal cały czas niewielką przewagę utrzymywali koszykarze z Prudnika, którzy po 30 minutach wygrywali 62:57. W ostatniej odsłonie trzy „trójki” dla miejscowych zanotował doświadczony Grzegorz Mordzak, jednak nasi nie tracili kontaktu punktowego z miejscowymi. Jeszcze w 37 minucie Marcin Wróbel i spółka przegrywali 77:78, ale kolejne 45 sekund Górnicy wygrali 6:1, dzięki czemu w 38 minucie było 84:78 dla wałbrzyszan. Końcówka była, a jakże, bardzo nerwowa, gdyż po chwili z dystansu przymierzył Mordzak, a po nim 2 punkty dołożył Tomasz Nowakowski (83:84). Na szczęście kolejne skuteczne akcje należały do podopiecznych trenera Grudniewskiego. Najpierw punkt z linii rzutów wolnych zdobył Jakóbczyk, a po chwili jego wyczyn poprawił Pieloch wykorzystując oba osobiste. Po zaciętej walce Górnik Trans.eu zwyciężył w Prudniku 87:83.

W sobotę wałbrzyszanie wystąpią w hali Aqua-Zdroju, a przeciwnikiem naszych będzie Miasto Szkła Krosno z trenerem Marcinem Radomskim na czele. Początek spotkania o godzinie 17, a my liczymy na kolejny rekord liczby widzów. Przypomnijmy, niedawny, zwycięski pojedynek z Energą Kotwicą Kołobrzeg obejrzało niemal 1300 osób, tak więc do kompletu na trybunach brakuje około 300 kibiców.

I liga koszykarzy
VIII kolejka
Pogoń Prudnik – Górnik Trans.eu Wałbrzych 83:87 (18:21, 24:20, 20:15, 21:30)
Górnik Trans.eu: Grzegorz Kulka 19 (2x3), Damian Pieloch 16 (3), Krzysztof Jakóbczyk 11 (2), Marcin Wróbel 9, Damian Cechniak 9, Rafał Glapiński 7 (1), Damian Durski 5 (1), Bartłomiej Ratajczak 5(1), Kamil Zywert 4, Maciej Koperski 2. Trener: Łukasz Grudniewski

Następny mecz
IX kolejka
Sobota - 9 listopada, hala Aqua-Zdroju, godz. 17:
Górnik Trans.eu Wałbrzych - Miasto Szkła Krosno

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com