Mandat zapłacisz kartą- nowe przepisy podczas kontroli drogowej
Policjanci dostają nowe uprawnienia - nie będą musieli się legitymować podczas szybkich kontroli trzeźwości a mandat będziemy mogli zapłacić kartą płatniczą na miejscu. Od dziś (7.11) wchodzą nowe przepisy dostyczące kontroli w ruchu drogowym - informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.  
 
 
 
Podczas  szybkich kontroli trzeźwości policjant w mundurze nie będzie musiał legitymować się kierowcy. Ma to poprawić sprawność i szybkość kontroli. 
 
Policjanci będą mogli też zatrzymać się radiowozem w miejscu niedozwolonym, pod warunkiem, że nie zagraża to bezpieczeństwu ruchu drogowego (np. na wysepkach czy przystanku autobusowym).

Kolejna zmiana pozwoli kierowcy na zapłacenia mandatu kartą płatniczą - kierowca jeżeli zadeklaruje chęć zapłaty mandatu na miejscu będzie mógł to zrobić w radiowozie. 

 
Do kontroli mogą nas zatrzymać:  policjanci, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, celnicy, strażnicy graniczni czy żandarmeria wojskowa czy w przypadku kontroli w zakresie transportu odpadów - inspektorzy Ochrony Środowiska przy asyście policji. 

Jak mówił szef MSWiA Mariusz Kamiński, zmiany mają podnieść bezpieczeństwo na drogach. 


adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno