Ekstraliga kobiet: ostateczna decyzja w sprawie meczu z Olimpią

Po niemal siedmiu tygodniach oczekiwań oraz odwoływań poznaliśmy ostateczne postanowienie w sprawie wrześniowego meczu pomiędzy AZS-em PWSZ Wałbrzych oraz Olimpią Szczecin. Decyzją Najwyższej Komisji Odwoławczej Polskiego Związku Piłki Nożnej pojedynek jednak się odbędzie, choć na razie nie wiadomo kiedy.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, w sobotę 21 września miało dojść do potyczki na Ratuszowej w ramach VII kolejki Ekstraligi pomiędzy AZS-em PWSZ Wałbrzych oraz Olimpią Szczecin. Działacze naszego klubu zwrócili się z prośbą o przełożenie meczu na inny termin, co tłumaczyli chorobą siedmiu zawodniczek potwierdzoną zwolnieniami lekarskimi. Niestety, szczecinianki nie zgodziły się na rozegranie spotkania w późniejszym czasie, na powyższe rozwiązanie zgody nie udzielił również Polski Związek Piłki Nożnej, który zweryfikował wynik jako walkower dla Olimpii.
 
Wałbrzyszanie nie poddali się jednak bez walki składając odwołanie od powyższej decyzji PZPN-u. Determinacja wałbrzyszan nie poszła na marne, gdyż dzisiaj, po niemal siedmiu tygodniach oczekiwań, poznaliśmy ostateczną decyzję, za którą stoi Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN-u. Zgodnie z nią spotkanie musi się odbyć i co ważne, rywal nie ma prawa odwołać się od czwartkowego werdyktu NKO. Nie da się ukryć, iż decyzja piłkarskiej centrali ucieszyła przedstawicieli naszego klubu.
 
- Najważniejsze, że wygrał sport. Bez względu na wynik spotkania cieszymy się, że to boisko wskaże zwycięzcę naszej rywalizacji z Olimpią -, powiedział trener Kamil Jasiński.
 
Jak się dowiedzieliśmy, na razie nie znana jest data rozegrania zaległego spotkania, choć niewykluczone, że do pojedynku dojdzie w pierwszy weekend grudnia.
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. archiwum
(ben)
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno