Kolejny śmiertelny wypadek – policja apeluje o ostrożność
Śmiertelny  wypadek w Mojeszu. Przed nami długi weekend, policja apeluje o ostrożną jazdę i zachowanie rozsądku.
 
 
Do wypadku doszło na trasie  Lwówek Śląski – Jelenia Góra w miejscowości Mojesz w czwartek około 14:30. 66-letni kierowca Citroena zjechał z jezdni i uderzył w przydrożny przystanek, auto odbiło sie i uderzył w drzewo a później w zaparkowany  nieopodal samochód. 

- Z uwagi na siłę uderzenia oraz zniszczenia auta, kierowca musiał być wycięty przez strażaków celem udzielenia mu pomocy medycznej. Niestety, mimo prowadzonej resuscytacji przez ratowników medycznych, mężczyzny nie udało się uratować - informuje policja.

 
Policja bada przyczyny wypadku i apeluje o bezpieczną jazdę.  Przed nami kolejny długi weekend, wielu z nas szykuje się do wyjazdów. Przede wszystkim wolniej, noga z gazu, utrzymujcie odpowiednią odległość między autami  i pamiętajcie o nowych przepisach. 
 
Policjanci przypominają kierowcom o konieczności utworzenia korytarza życia, aby ułatwić przejazd służb ratunkowych na miejsce zdarzenia. 
 
Na miejscu zdarzeń drogowym funkcjonariusze, jeśli pozwala na to sytuacja, próbują udrożnić ruch, wprowadzając często ruch wahadłowy, dlatego też, apelują, aby w przypadku wprowadzenia takiego rozwiązania, maksymalnie ograniczyć prędkość i płynnie ominąć miejsce zdarzenia zachowując ostrożność. Często od zachowania kierowców zależy, czy taki ruch zastępczy zostanie wprowadzony. W przypadku nieodpowiedzialnego zachowania, nadmiernej prędkości w miejscu zdarzenia, celem zapewnienia bezpieczeństwa policjantów i ratowników uczestniczących w zdarzeniu policjanci będą podejmować decyzję o całkowitym zamknięciu drogi na czas działań. Dobrze jest też, nasłuchiwać komunikatów drogowych w lokalnym radiu lub poprzez aplikację Zello, aby odpowiednio wcześnie zaplanować sobie trasę i reagować na zaistniałą sytuację.


 
opr. adm
foto: Dolnośląska Policja
redakcja@walbrzych24.com


 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno