Jeden telefon może uratować życie - rusza akcja ZIMA
W związku ze zbliżającym się okresem zimowym i spadkami temperatur policjanci rozpoczynają działania „ZIMA 2019/2020” ukierunkowane na przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych,bezradnych, ale również osób pod wpływem alkoholu.
 
 
Akcja "ZIMA " ma charakter pomocowy i polega między innymi na udzielaniu osobom bezdomnym niezbędnych informacji o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także świadczeniu wszelkiej pomocy w dotarciu tych osób do stosownych placówek
 
Problem dotyka przede wszystkim osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku. Zagrożenie utraty zdrowia lub życia dotyczy nie tylko osób przebywających na dworze. Niebezpiecznie jest także przebywanie w opuszczonych i wychłodzonych pomieszczeniach. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni. 
 
W ramach akcji prowadzona jest współpraca z placówkami pomocowymi. W związku z tym policjanci udzielają wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagającym bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki
 
Policja apeluje o przekazywanie policji oraz pracownikom socjalnym wszystkich informacji dotyczących osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich.


opr. adm
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno