Nowe nazwy ulic w Głuszycy

Będą nowe nazwy ulić w Głuszycy. - swoje nazwy zmienią: ulica Adolfa Warskiego i Janka Krasickiego.

W związku z ustawą o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń zbyteczności publicznej burmistrz Głuszycy powołał komisję do przygotowania zmian nazw ulic. Nazwy zmienią ulice Adolfa Warskiego i Janka Krasickiego.  

Ulica Janka Krasickiego - proponowane nazwy:
- Tulipanowa, 
- Storczykowa, 
- Stokrotkowa,
- Fiołkowa,

Ulica Adolfa Warskiego - proponowane nazwy:
- Lawendowa,
- Konwaliowa, 
- Malwowa, 
- Jaśminowa.

Do każdego z mieszkańców  ulic Janka Krasickiego i Adolfa Warskiego dostarczone zostaną karty do głosowania. Po wybraniu jednej z przedstawionych propozycji karty głosowania należy złożyć w wyznaczonych punktach - od 1 czerwca do 14 czerwca są przyjmowane w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 3, w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Głuszycy.
 
12 czerwca br. o godz. 16.00 burmistrz Roman Głód zaprasza mieszkańców ulic Adolfa Warskiego i Janka Krasickiego na spotkanie w sprawie konsultacji.
 
Wynik przeprowadzonych konsultacji społecznych będzie wiążący, a o wyborze nazwy ulic zdecyduje zwykła większość głosów osób uprawnionych do głosowania. Na podstawie wyniku konsultacji społecznych Rada Miejska w Głuszycy podejmie uchwałę o zmianie nazw tych ulic.
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
opr. kat
foto: walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno