Zarzuty dla sprawcy pożaru w Kamiennej Górze

Zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru, który zagraża życiu i zdrowiu wielu osób postawiła prokuratura 58 - latkowi, który spowodował pożar w budynku przy ulicy Polnej w Kamiennej Górze. Mężczyzna był pijany, straż pożarna ewakuowała 20 osób. 

 

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy budynku,  gdy w nocy  nocy ze środy na czwrtek (13/14 listopada) w jednym z mieszkań wybuchł pożar. Ewakuowano 20 osób, pięcioro poszkodowanych - matka i czwórka dzieci trafiło do szpitala. Policjanci zatrzymali 58-latka, w którego mieszkaniu wybuchł pożar. Był pijany, miał 2,18 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

W akcji uczestniczyło sześć zastępów straży pożarnej w tym trzy z OSP. Na miejscu obecni byli także pracownicy miejskiego zarządzania kryzysowego, którzy zorganizowali autobus, ponieważ konieczna była ewakuacja 18 mieszkańców budynku.
 
– W nim mogli się skryć przed zimnem. Po zakończeniu naszych działań, część mieszkańców budynku zdecydowała się zostać na noc u bliskich, a pozostali mogli wrócić do swoich mieszkań – mówi rzecznik prasowy PSP w Kamiennej Górze mł. bryg. Karol Leszczyński.
 
W  piątek (15 listopada), 58-latkowi, który doprowadził do pożar, kamiennogórska Prokuratura Rejonowa postawiła zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia (pożaru), które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób. Mężczyzna przyznał się do winy, grozi mu 8 lat więzienia. 
 
 
 
opr.plr/adm
foto/video: ID Informacje Dolnośląskie
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno