Maciej Hen w Bibliotece Pod Atlantami

Maciej Hen - pisarz, a na co dzień telewizyjny oświetleniowiec, spotkał się z czytelnikami w Bibliotece Pod Atlantami. 

Autor książek opowiadał o tym, jak wygląda proces twórczy i swojej nowej pozycji „Deutsch dla średnio zaawansowanych”.
 
Maciej Hen to pisarz i dziennikarz. Próbował swoich sił w roli operatora filmowego, scenarzysty, fotografa, reżysera filmów dokumentalnych, muzyka rockowego, tłumacza i aktora.
 
Debiutował w roku 2004 powieścią „Według niej” , którą opublikował pod pseudonimem Maciej Nawariak. Jego druga książka Solfatara zdobyła nagrodę im. W. Gombrowicza oraz znalazła się wśród finalistów Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. We wrześniu, nakładem Wydawnictwa Literackiego, ukazała się najnowsza książka Macieja Hena  Deutsch dla średnio zaawansowanych.
 
 
O czym opowiada nowa książka?
 
Do Marka Deutscha, niespełnionego warszawskiego plastyka, który u progu starości żyje na granicy materialnego przetrwania, zgłaszają się dwaj tajemniczy adwokaci z propozycją odzyskania kawałka ziemi na rumuńskiej Bukowinie, niegdyś ponoć należącego do jakiegoś jego dalekiego pradziada. W tym celu Deutsch musi jednak osobiście zdobyć dokumenty potwierdzające ciągłość jego rodowodu. Podróż śladami przodków – przez Ukrainę do Rumunii – ujawnia wiele zaskakujących szczegółów z historii rodziny Deutscha.
 
Wszystkie jej nitki – żydowskie, niemieckie, chłopskie i szlacheckie – prowadzą do pewnej owianej posępną legendą postaci historycznej... Po znakomicie przyjętej i uhonorowanej m. in. Nagrodą Literacką im. Gombrowicza powieści Solfatara, której akcja rozgrywa się w siedemnastowiecznych Włoszech i Francji, Maciej Hen porzuca kostium i sztafaż historyczny, aby przedstawić swoją wizję współczesnej Polski.
 
"Deutsch dla średnio zaawansowanych" to przewrotna, nasycona autoironią i dyskretnie zaprawiona szczyptą magii quasi-faustowska opowieść o poszukiwaniu korzeni, odzyskiwaniu młodości i odnajdywaniu zagubionego sensu.
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno