Memoriał Bogusława Dąbrowskiego pod dyktando Czechów (FOTO)

Zapaśnicy Czech zwycięzcami klasyfikacji drużynowej Memoriału im. Bogusława Dąbrowskiego. Na podium "generalki" sportowcy zza południowej granicy wyprzedzili Unię Racibórz oraz RCSZ Olimpijczyka Radom. Gospodarze, czyli 4-osobowa ekipa Zagłębia Wałbrzych, zajęli 21. miejsce w gronie 38 klubów.

Tegoroczny Memoriał imienia Bogusława Dąbrowskiego, który równocześnie był Pucharem Polski Juniorów, zgromadził w hali Aqua-Zdroju ponad 140 zapaśników z 38 klubów, w tym przedstawicieli Niemiec, Czech oraz Danii.

Jak wspomnieliśmy, wałbrzyszanie zajęli dość odległe, bo 21. miejsce w klasyfikacji końcowej, choć nie można zapominać, iż Jakub Miś (55 kg) oraz Mateusz Ropiak (55 kg) to wciąż kadeci, którzy mimo młodszego wieku ambitnie walczyli z bardziej doświadczonymi przeciwnikami. Obok nich nasz klub reprezentowali ponadto Dawid Ferdynus (130 kg) oraz Mateusz Kaczor (60 kg), ale obaj także zajęli dalsze pozycje.

- Nie da się ukryć, że uzyskaliśmy dość średni wynik. Z drugiej strony jako gospodarze mamy powody do zadowolenia, gdyż z roku na rok liczba zapaśników - uczestników turnieju wyraźnie rośnie. Taki jest jednak plan, aby nasza impreza była jedną z najważniejszych w tej grupie wiekowej w Europie -, przyznał Michał Jóskowski, trener Zagłębia.