II liga siatkarzy: ważna wygrana Aqua-Zdroju (FOTO)

Po ubiegłotygodniowej porażce w Miliczu siatkarze MKS-u Aqua-Zdrój założyli zdobycie 9 punktów w trzech kolejnych meczach ligi. Plan jak najbardziej do zrealizowania, gdyż w sobotę wałbrzyszanie pokonali wymagającego rywala, czyli Olavię Oława, 3:0.

Ważne zwycięstwo zanotowali w sobotnie popołudnie podopieczni trenerów Janusza Ignaczaka oraz Fabiana Kurzawińskiego, którzy po dobrym meczu pokonali wyżej notowaną Olavię Oława 3:0. Ważne, gdyż jak wspomnieliśmy, po niedawnej porażce w Miliczu nasi założyli wywalczenie 9 punktów w trzech nadchodzących spotkaniach, do których dojdzie w Wałbrzychu.
 
Pierwszy krok został zrobiony dzisiaj w Hali Wałbrzyskich Mistrzów, dwa kolejne, miejmy nadzieję, zostaną wykonane w dwóch najbliższych kolejkach, w których gościć będziemy Bielawiankę Bielawa oraz Ikara Legnica. Warto dodać, choć zapewne o tym jeszcze będziemy informować, iż przed derbową rywalizacją z Bielawianką wszyscy chętni będą mogli, wzorem ubiegłego roku, oddać krew. W sobotę 23 listopada przed halą Aqua-Zdroju zaparkuje ambulans Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym w godzinach 10 - 14 będzie można podzielić się swym najcenniejszym skarbem. Akcję oddawania krwi wspierają Zakłady Koksownicze Victoria S.A., tak więc dawcy będą na pewno mogli liczyć na upominki, a konkretnie pamiątkowe koszulki.
 
Pojedynek z Olavią miał początkowo wyrównany przebieg, jednak końcówka pierwszej partii należała do gospodarzy, którzy wygrali do 23. W drugiej partii przewaga Sebastiana Zielińskiego i spółki nie podlegała już dyskusji, stąd zwycięstwo do 19 i prowadzenie w meczu 2:0. W trzeciej, jak się później okazało, ostatniej odsłonie ton rywalizacji nadawali przyjezdni z Oławy, jednak nasi nie zamierzali niepotrzebnie przedłużać emocji. Wałbrzyszanie rozpoczęli pogoń za rywalem, aby w decydującym momencie odwrócić losy partii wygrywając do 21, a w całym spotkaniu 3:0.
 
MVP potyczki jednogłośnie wybrano Kajetana Kulika, który nie tylko zachwycał skutecznymi atakami, ale również imponującym wąsem. Podobnie bowiem jak inni gracze Aqua-Zdroju, nasz zawodnik bierze udział w akcji Movember, czyli "Wąsopad", promującej wśród mężczyzn badania pod kątem raka jądra oraz prostaty.
 
II liga siatkarzy
VII kolejka
MKS Aqua-Zdrój - Olavia Oława 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)
MKS Aqua-Zdrój: Kulik, Leński, Nowak, Pizuński, Gawryś, Dzikowicz (libero) oraz Dereń, Laskowski, Mikulski, Mordarski (libero). Trenerzy: Janusz Ignaczak oraz Fabian Kurzawiński
 
Pozostałe wyniki:
Rosieck Syców - WKS Sobieski Arena Żagań 0:3
AZS UZ Zielona Góra - MKS Astra Nowa Sól 1:3
Bielawianka-Bester Bielawa - Ikar Legnica 3:0
pauza - Ziemia Milicka Milicz
 
Tabela II ligi
1. Astra N. Sól  6  15  17:6
2. Bielawianka Bielawa  7  13  14:11
3. AZS UZ Z. Góra  6  12  14:7
4. Olavia Oława  7  11  15:14
5. Aqua-Zdrój Wałbrzych  6  11  13:11
6. Sobieski Żagań  5  8  12:11
7. Ziemia M. Milicz  6  7  8:12
8. Rosiek Syców  5  2  5:14
9. Ikar Legnica  6  2  5:17
 
Następny mecz
VIII kolejka
Sobota - 23 listopada, hala Aqua-Zdroju, godz. 16:
MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych - Bielawianka-Bester Bielawa
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
tekst i fot. (ben)
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno