Połączenia do Kralovca zawieszone

Po prawie roku od uruchomienia regularnych kursów Kolei Dolnośląskich z Sędzisławia do Kralovca zostały one zawieszone z powodu awarii na torach po stronie czeskiej. KD uruchamia na tej trasie komunikację zastępczą.

Szynobusy powróciły na trasę z Sędzisławia do Kralovca w grudniu ubiegłego roku. Wcześniej pojawiajły się tam jedynie sezonowo, głównie w okresie wakacyjnym. Dzięki temu połączeniu mieszkańcy np. Lubawki czy Kamiennej Góry mogli z jedną przesiadką w Sędzisławiu dojechać zarówno do Wałbrzycha (i dalej do Wrocławia) jak i do Jeleniej Góry czy Szklarskiej Poręby. W ramach promocji "Dobry Bilet" z Wałbrzycha do Lubawki lub z powrotem można przejechać za jedyne 5 zł.
 
Niestety z powodu awarii na czeskim odcinku szlaku wszystkie kursy na trasie oznaczonej jako D26 zostają zawieszone do odwołania. Nie oznacza to jednak ponownego odcięcia południowo zachodniej części Aglomeracji Wałbrzyskiej od kolei, ponieważ KD uruchomiły na tej trasie autobusową komunikację zastępczą. Pasażerowie w Sędzisławiu, Lubawce czy Kamiennej Górze zamiast na peron powinni według instrukcji na poszczególnych stacjach udać się na wskazany przystanek autobusowy.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno