Menu

Wyprowadziła ponad 2 mln z kasy miasta - po roku wciąż nie ma opinii biegłych

Minął rok, a wciąż  nie ma opinii biegłych w sprawie Marzanny A., która miała wyprowadzić z kasy Gminy Wałbrzych 2 mln 300 tysięcy złotych.  Prokuratura nadal czeka na opinię, ta miała być gotowa w połowie października. 

Wyprowadziła ponad 2 mln z kasy miasta - po roku wciąż nie ma opinii biegłych
Jak informuje Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy – Opinia jeszcze nie wpłynęła.  Przyczyną jest prawdopodobnie obszerność materiału, z którym biegli muszą się zapoznać. 
 
Opinia jak zapowiadano miała wpłynąć do świdnickiej prokuratury w połowie października - do tej pory nie wpłynęła i prawdopodobnie będziemy musieli na nią jeszcze trochę poczekać. 
 
Marzanna A. była pracownicą Centrum Obsługi Jednostek Miasta Wałbrzych. Miała wyprowadzić z kasy gminy 2 mln 300 tysięcy złotych. Zgodnie z ustaleniami prokuratury proceder trwał przez 10 lat: od 2008 do 2018 roku.  
 
Marzanna A. była starszym inspektorem ds. księgowości i miała dostęp do ksiąg rachunkowych oraz możliwość wystawiania faktur. Wykorzystując swoje uprawnienia wystawiała fałszywe faktury, na których podawała numery własnych kont.
 
 
Podejrzana usłyszała zarzuty wyłudzenia znacznej kwoty pieniężnej. Przyznała się do podrobienia faktur. Grozi jej do 12 lat więzienia. W sprawie został powołany biegły z zakresu księgowości. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

marzanna a  |   biegli  |   prokuratura  |   kasa  |  

Wałbrzyski nauczyciel skazany za rozbój

Jedlina: areszt dla kobiety, która zabiła męża. Usłyszała zarzuty

Zginął motocyklista. Uciekał, bo był poszukiwany

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij