Wyprowadziła ponad 2 mln z kasy miasta - po roku wciąż nie ma opinii biegłych

Minął rok, a wciąż  nie ma opinii biegłych w sprawie Marzanny A., która miała wyprowadzić z kasy Gminy Wałbrzych 2 mln 300 tysięcy złotych.  Prokuratura nadal czeka na opinię, ta miała być gotowa w połowie października. 

Jak informuje Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy – Opinia jeszcze nie wpłynęła.  Przyczyną jest prawdopodobnie obszerność materiału, z którym biegli muszą się zapoznać. 
 
Opinia jak zapowiadano miała wpłynąć do świdnickiej prokuratury w połowie października - do tej pory nie wpłynęła i prawdopodobnie będziemy musieli na nią jeszcze trochę poczekać. 
 
Marzanna A. była pracownicą Centrum Obsługi Jednostek Miasta Wałbrzych. Miała wyprowadzić z kasy gminy 2 mln 300 tysięcy złotych. Zgodnie z ustaleniami prokuratury proceder trwał przez 10 lat: od 2008 do 2018 roku.  
 
Marzanna A. była starszym inspektorem ds. księgowości i miała dostęp do ksiąg rachunkowych oraz możliwość wystawiania faktur. Wykorzystując swoje uprawnienia wystawiała fałszywe faktury, na których podawała numery własnych kont.
 
Podejrzana usłyszała zarzuty wyłudzenia znacznej kwoty pieniężnej. Przyznała się do podrobienia faktur. Grozi jej do 12 lat więzienia. W sprawie został powołany biegły z zakresu księgowości. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno