Trudny jubileusz w Boguszowie: mija rok od zaprzysiężenia Jacka C.

Były kwiaty i podniosła atmosfera, a później areszt... jutro mija rok od zaprzysiężenia burmistrza Boguszowa Gorc, Jacka C. Burmistrz w ratuszu zbyt długo nie urzędował, po miesiącu trafił do aresztu. 

 

Jacek C. wygrał wybory w II turze  pokonując swoją kontrkandydatkę, byłą przewodniczącą Rady Miasta Boguszowa Gorc, Sylwię Dąbrowską. 

Jacek C. nadal jest burmistrzem, jednak od 11 miesięcy przebywa w areszcie. Usłyszał zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 70 tysięcy złotych i wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w kwocie ponad 4 mln złotych w gminie Boguszów-Gorce. Świdnicka prokuratura bada też sprawę korupcji wyborczej podczas ubiegłorocznych wyborów burmistrza Boguszowa. Śledztwo dotyczy kupowania głosów, prokuratura postawiła zarzuty sześciu osobom. 

Opozycyjni radni od wielu miesięcy próbują odwołać jacka C. ze stanowiska burmistrza, jednak nie jest to takie proste. 
 

 -  Kolejnym etapem jest tylko i wyłącznie referendum obywatelskie. Jeżeli chodzi o frekwencję w samym referendum – do głosowania musi się udać 3/5 osób, które ostatnio brały udział w wyborach samorządowych. - mówi radny Daniel Geming. 
 
Pytanie referendalne ma brzmieć: 
Czy  jesteś za odwołaniem Pana Jacka C. ze stanowiska Burmistrza Miasta Boguszów Gorce przed upływem kadencji ?  Tak / Nie 

Trwa zbieranie podpisów  wśród mieszkańców.
 
 

Czytaj też:
Coraz bliżej referendum

pm/adm
foto: pm

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno