Ekstraliga kobiet: rywalkom wystarczyło pół godziny

Nie udał się piłkarkom AZS-u PWSZ ostatni w tym roku wyjazdowy mecz w Ekstralidze. Wałbrzyszanki uległy AZS-owi UJ Kraków 1:3, a rozstrzygające dla losów spotkania okazało się pierwsze pół godziny gry, podczas których przewagę miały gospodynie i udokumentowały ją strzeleniem trzech goli przy tylko jednym straconym.

Pierwszy z nich padł już w 6 minucie, gdy niekryta w polu karnym Natalia Sitarz otrzymała precyzyjne, kilkudziesięciometrowe podanie, minęła Jagodę Sapor i skierowała piłkę do pustej bramki. Mimo kiepskiego początku wałbrzyszanki nie poddawały się i dwie minuty później po dośrodkowaniu Klaudii Fabovej z prawej strony zamykająca akcję na długim słupku Kinga Podkowa strzałem z bliska z pierwszej piłki wyrównała stan rywalizacji. Niestety, już w 12 minucie krakowianki ponownie prowadziły, a w roli głównej roli po raz drugi wystąpiła Sitarz, która po centrze z rzutu rożnego uderzeniem głową pokonała Sapor. Gospodynie nie zwalniały tempa i niewiele później było 3:1, gdy po zagraniu z prawej strony i zamieszaniu w polu karnym Natalia Wróbel przejęła futbolówkę i z kilku metrów skierowała do siatki. Po słabszym początku meczu pod koniec pierwszej połowy uaktywniły się wałbrzyszanki, których ataki stawały się coraz groźniejsze - najlepszą okazję miała Karolina Ostrowska, ale zabrakło jej precyzji i do przerwy było 3:1.

Mimo dwubramkowego prowadzenia gospodyń w drugiej części nie brakowało emocji, bowiem zespół gości ruszył mocno do ataku, a w rezultacie zaczął stwarzać sobie coraz lepsze sytuacje do zdobycia gola, jednak po akcjach między innymi Alicji Materek, Fabovej, Ewy Cieśli i Moniki Kędzierskiej piłka jak zaczarowana nie chciała zakotwiczyć w bramce miejscowych, co było również zasługą świetnie dysponowanej Karoliny Klabis. Drużyna AZS-u UJ parę razy wyszła groźnie z kontrą, ale i rywalkom brakowało w tej części gry skuteczności i ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną krakowianek 3:1.

Był to mecz ostatniej kolejki rundy jesiennej w Ekstralidze, natomiast wciąż czekamy na decyzję, kiedy AZS PWSZ Wałbrzych nadrobi zaległości i zmierzy się z Olimpią Szczecin. W najbliższą sobotę zaś wałbrzyszanki udadzą się do Bielska-Białej, gdzie pojedynkiem z Rekordem rozpoczną zmagania w Pucharze Polski.

Ekstraliga kobiet
XI kolejka
AZS UJ Kraków – AZS PWSZ Wałbrzych 3:1 (3:1)
Bramki: 1:0 Natalia Sitarz (6), 1:1 Kinga Podkowa (8), 2:1 Natalia Sitarz (12), 3:1 Natalia Wróbel (23)
AZS PWSZ: Sapor, Kędzierska, Zawadzka, Bosak, Szewczuk, Turkiewicz, Cieśla, Podkowa, Ostrowska, Materek, Fabova. Trener: Kamil Jasiński

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com