Menu

Puchar Polski: rzuty karne zadecydowały o awansie akademiczek

Rzuty karne były potrzebne do wyłonienia zwycięzcy meczu IV etapu Pucharu Polski pomiędzy Rekordem Bielsko-Biała a AZS PWSZ Wałbrzych. Po 90 minutach był remis 2:2, po dwóch godzinach gry 3:3, ale na szczęście „jedenastki” lepiej egzekwowały wałbrzyszanki, które w tym elemencie pokonały rywalki 5:3.

Początek spotkania należał zgodnie z planem do przedstawicielek Ekstraligi, które już w 5 minucie objęły prowadzenie. Julita Głąb wypatrzyła w polu karnym Klaudię Fabovą, a ta w sytuacji sam na sam wykazała się pewnym wykończeniem dając swojemu zespołowi prowadzenie. W 38 minucie Alicja Materek popisała się efektowną szarżą w „szesnastce” i po jej uderzeniu po długim rogu wałbrzyszanki miały na swoim koncie już dwa gole. Do przerwy było 2:0 dla AZS PWSZ i wszystko wskazywało na to, że faworyt kontroluje mecz i pewnie zamelduje się w kolejnej rundzie.

W drugiej połowie gospodynie pokazały jednak morale i grając dużo lepiej niż przed zmianą stron sprawiły dużo problemów podopiecznym trenera Kamila Jasińskiego. Walka do końca w wykonaniu Rekordu opłaciła się, bowiem w 71 minucie po strzale Wiktorii Nowak Beata Madeja dobiła z bliska lecącą w kierunku długiego słupka piłkę, a 12 minut później sama Nowak popisała się kapitalnym uderzeniem z 18 metrów w samo okienko i niespodziewanie było 2:2. Wałbrzyszanki również w drugiej połowie miały okazje do zdobycia gola, ale były mniej skuteczne niż przed przerwą i tym samym sędzia po 90 minutach zarządziła dogrywkę. W niej przewagę miał zespół AZS PWSZ, ale i tym razem bielszczanki walczyły do końca i na bramkę Moniki Kędzierskiej w 105 minucie, która po rzucie rożnym głową skierowała piłkę do siatki, odpowiedziały w 118 minucie efektownym kilkudziesięciometrowym rajdem i skutecznym strzałem Anna Chóras.

Po 120 minutach było 3:3 i o awansie musiały zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywały wałbrzyszanki – Katarzyna Rozmus, Karolina Ostrowska, Jagoda Szewczuk, Monika Kędzierska i Marcjanna Zawadzka w komplecie trafiły do siatki, a w szeregach Rekordu pomyliła się Aleksandra Kaim posyłając futbolówkę nad poprzeczką i konkurs jedenastek zakończył się wygraną zespołu gości 5:3. Czekamy teraz na losowanie kolejnej rundy Pucharu Polski, a mecze odbędą się już za tydzień.

Puchar Polski
IV runda
Rekord Bielsko-Biała – AZS PWSZ Wałbrzych 3:3 (0:2), rzuty karne 3:5
Bramki: 0:1 Klaudia Fabova (5), 0:2 Alicja Materek (38), 1:2 Beata Madeja (71), 2:0 Wiktoria Nowak (83), 2:3 Monika Kędzierska (105), 3:3 Anna Chóras (118)

AZS PWSZ: Sapor, Szewczuk, Bosak, Zawadzka, Kędzierska, Turkiewicz, Podkowa, Ostrowska, Głąb, Materek (104 Rozmus), Fabova. Trener: Kamil Jasiński

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com