Menu

Nasi karatecy wśród najlepszych w Sosnowcu

W niedzielę z udziałem 180 zawodników z całego kraju rozegrano Open Karate Tournament Sosnowiec Cup 2019. W Zagłębiu Dąbrowskim nie mogło zabraknąć przedstawicieli Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI Wałbrzych, którzy powrócili z dorobkiem 3 medali oraz tytułem Najlepszego Zawodnika Turnieju.

Nasi karatecy wśród najlepszych w Sosnowcu

Z czwórki wałbrzyszan najlepiej tym razem spisał się 16-letni Dominik Obuchowski, który udział w zawodach rozpoczął od wygrania zmagań w swojej kategorii wiekowej w Kata, a potem zdecydował się stanąć do rywalizacji z większymi i cięższymi od siebie w Kumite. Dominik był jedynym zawodnikiem w kategorii -70 kg, ale za jego i jego trenera zgodą został przeniesiony do kategorii Open +70 kg 16-18 lat, w której również sięgnął po złoty medal. To był zdecydowanie najbardziej wyróżniający się występ w niedzielnej imprezie, stąd zasłużony tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju, który został potwierdzony dodatkowym dyplomem i pucharem.

 

Pozostali wałbrzyszanie również mieli powody do zadowolenia - na 3. miejscu w swojej kategorii wiekowej (13-14 lat) znalazł się Szymon Pomjan, a tuż przed strefą medalową odpadła Wiktoria Wacław. Tradycyjnie już rolę sędziego pełnił Sensei Tomasz Obuchowski, a jako sekundant na tatami wychodziła Sempai Agnieszka Obuchowska.

 

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. użyczone
(ben)

Komentarze

Hahah (27 listopada 2019 6:39)
No jak ojciec sędzia i matka też zamieszana w turniej to jak synek ma zostać bez złotego medalu? Parodia kyokushin w wydaniu tej rodziny trwa w najlepsze. A pasy potrafią już poprawnie zawiązać?

Dodaj komentarz

Gość Dnia - Tomasz Obuchowski

Karatecy UKKS Obi wracają do treningów

Dwa medale naszych karateków w Warszawie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij