Pobiegną dla Hospicjum

W niedzielę ulice Piaskowej Góry zamienią się w arenę zmagań pięciuset biegaczy. Będzie to impreza charytatywna, podczas której zbierane będą fundusze na mikołajowe prezenty dla dzieci byłych i obecnych podopiecznych Hospicjum im Jana Pawła II w Wałbrzychu.

Pomysł na organizację zawodów zrodził się wśród członków nieformalnej grupy biegowej, do której należy m.in. wójt gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech, który z automatu stał się jednym z patronów wydarzenia.
 
- Spotkaliśmy się któregoś razu po treningu i stwierdziliśmy, że fajnie byłoby przekuć nasze bieganie w jakąś pomoc. Szukaliśmy takiej instytucji, w której moglibyśmy pomóc dzieciom. W Wałbrzychu jedną z największych takich instytucji jest Hospicjum - mówi wójt Starych Bogaczowic Mirosław Lech.
 
Organizatorom udało się pozyskać sponsorów, dlatego wszyscy uczestnicy otrzymają pakiety startowe a najmłodsi także różne upominki. Z powodu dużego zainteresowania początkową liczbę 300 zawodników rozszerzono do 500 więc będzie to całkiem spore wydarzenie.
 
- Formuła imprezy jest taka, że będzie to bieg uliczny na dystansie 5 kilometrów. Jedynym celem jest cel charytatywny a fundusze zebrane z wpisowego są przeznaczone na Hospicjum - dodaje Mirosław Lech.
 
 
Ponadto podczas imprezy wolontariusze będą kwestować z puszkami i sprzedawać symboliczne cegiełki. Zebrane fundusze przeznaczone będą  na prezenty mikołajowe dla najmłodszych podopiecznych Hospicjum i dzieci byłych pacjentów. Oprócz zawodów przy siedzibie hospicjum zaplanowano także szereg innych atrakcji.
 
- Będzie pani z firmy UL-KA, która będzie pokazywała różne możliwości krawiectwa, będą panie od malowania twarzy, zorganizujemy różne gry i zabawy dla dzieci, które przybiegną jako pierwsze a ich rodzice będą nadal zmagać się na trasie - zapowiada prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu Renata Wierzbicka.
 
Bieg odbędzie się w najbliższą niedzielę 1 grudnia. Start najmłodszych zaplanowano na godzinę 10:30 a dorośli wybiegną na trasę około 12:00. W czasie trwania zawodów w okolicach Piaskowej Góry mogą występować utrudnienia w ruchu samochodowym. 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno