Menu

Pobiegną dla Hospicjum

W niedzielę ulice Piaskowej Góry zamienią się w arenę zmagań pięciuset biegaczy. Będzie to impreza charytatywna, podczas której zbierane będą fundusze na mikołajowe prezenty dla dzieci byłych i obecnych podopiecznych Hospicjum im Jana Pawła II w Wałbrzychu.

Pobiegną dla Hospicjum
Pomysł na organizację zawodów zrodził się wśród członków nieformalnej grupy biegowej, do której należy m.in. wójt gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech, który z automatu stał się jednym z patronów wydarzenia.
 
- Spotkaliśmy się któregoś razu po treningu i stwierdziliśmy, że fajnie byłoby przekuć nasze bieganie w jakąś pomoc. Szukaliśmy takiej instytucji, w której moglibyśmy pomóc dzieciom. W Wałbrzychu jedną z największych takich instytucji jest Hospicjum - mówi wójt Starych Bogaczowic Mirosław Lech.
 
Organizatorom udało się pozyskać sponsorów, dlatego wszyscy uczestnicy otrzymają pakiety startowe a najmłodsi także różne upominki. Z powodu dużego zainteresowania początkową liczbę 300 zawodników rozszerzono do 500 więc będzie to całkiem spore wydarzenie.
 
- Formuła imprezy jest taka, że będzie to bieg uliczny na dystansie 5 kilometrów. Jedynym celem jest cel charytatywny a fundusze zebrane z wpisowego są przeznaczone na Hospicjum - dodaje Mirosław Lech.
 
 
 
Ponadto podczas imprezy wolontariusze będą kwestować z puszkami i sprzedawać symboliczne cegiełki. Zebrane fundusze przeznaczone będą  na prezenty mikołajowe dla najmłodszych podopiecznych Hospicjum i dzieci byłych pacjentów. Oprócz zawodów przy siedzibie hospicjum zaplanowano także szereg innych atrakcji.
 
- Będzie pani z firmy UL-KA, która będzie pokazywała różne możliwości krawiectwa, będą panie od malowania twarzy, zorganizujemy różne gry i zabawy dla dzieci, które przybiegną jako pierwsze a ich rodzice będą nadal zmagać się na trasie - zapowiada prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu Renata Wierzbicka.
 
Bieg odbędzie się w najbliższą niedzielę 1 grudnia. Start najmłodszych zaplanowano na godzinę 10:30 a dorośli wybiegną na trasę około 12:00. W czasie trwania zawodów w okolicach Piaskowej Góry mogą występować utrudnienia w ruchu samochodowym. 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

xoxo (28 listopada 2019 13:40)
Renia Wierzbicka to wszystko napędza.Brawo!!!
rna (28 listopada 2019 13:19)
Wspaniała idea! ale jak zobaczę kiedys Panią Petrynę biegnącą to sam zacznę uciekać :)
Ja (28 listopada 2019 9:48)
Brawo brawo brawo.
Tsss (28 listopada 2019 7:33)
Można się jeszcze zapisać?

Dodaj komentarz

Wałbrzych hospicjum  |   opieka paliatywna  |   dzieci  |   bieg  |   zawody  |   piaskowa góra  |  

XXIV Memoriał Stanisława Kaczmarka na Podzamczu

Chłopaki górą! Ile dzieci urodziło się w ubiegłym roku w Wałbrzychu?

Bieg Mikołajowy dla Hospicjum: zebrali ponad 55 tys. zł.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij