Seniorzy piszą listy do Św. Mikołaja

Nigdy nie jest za późno by pisać listy do Św. Mikołaja. Podopieczni Domu Seniora Rusinowa znów poczuli się jak dzieci pisząc o swoich wymarzonych prezentach a teraz każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem i spełnić ich marzenia.

Wyświetl galerię 1/15
Na pomysł zachęcenia seniorów do pisania listów wpadli członkowie Stowarzyszenia Nestor działającego przy Domu Seniora Rusinowa.
 
- W bardzo szybkim czasie podopieczni wraz z opiekunami pierwszego kontaktu i terapeutami napisali 70 listów od 50 mieszkańców naszego stacjonarnego domu i 20 osób z Dziennego Domu Pomocy przy ul. Kasztelańskiej - mówi prezes Stowarzyszenia Nestor Dorota Zarzycka.
 
 
Akcja, która początkowo miała mieć charakter terapeutyczny przerodziła się w działanie charytatywne, w którym wziąć udział może każdy i obdarować seniorów prezentami.
 
- Chcemy zachęcić mieszkańców, aby każdy sięgnął po jeden z tych listów i przygotował małą paczkę. Marzenia naszych mieszkańców nie są wielkie, wręcz bardzo skromne - dodaje Dorota Zarzycka.
 
 
Po przeczytaniu kilku listów udaliśmy się do Domu Seniora by osobiście poznać ich autorów. Kilkoro z nich zgodziło się podzielić z nami swoimi marzeniami przed kamerą.
 
 
Włączyć się w akcję można na dwa sposoby - kupując prezenty wymienione w listach lub przekazując darowiznę na rzecz Stowarzyszenia Nestor. Przed zakupem warto skontaktować się z przedstawicielami stowarzyszenia pod nr tel. 74 84 46 865 by upewnić się czy wybrany prezent nie został już przez kogoś dostarczony. Wszystkie listy znajdziecie na stronie internetowej Domu Seniora Rusinowa.
 
Prezenty można zafundować przesyłając dowolną sumę na konto:
Santander Bank 98 1090 25 90 0000 0001 3202 2314
Stowarzyszenie NESTOR numer KRS: 29475/18/334
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno