Misie na Dzień Pluszowego Misia

Kilka dni temu (25.11) obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, o czym nie omieszkaliśmy Was poinformować. No i stało się... dostaliśmy od Was zdjecia Waszych pluszaków. 

Wyświetl galerię 1/12
Chyba każdy miał (lub ma jeszcze) ulubionego misia -  jedną z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku. 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misya (i to Światowy Dzień Pluszowego Misia). 

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej - donosi portal miastodzieci.pl. 
 
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. - czytamy na portalu. 

A to Wasze pluszaki, których zdjecia przysłaliście. Dziekujemy :) 


opr. adm
foto: czytelnicy walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno