Paweł Sajda z brązowym medalem MP w boksie

W Opolu zakończyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie. Świetnie spisali się obaj przedstawiciele Leone Imperium Boxing Wałbrzych. W kategorii 69 kg Piotr Tobolski dotarł do ćwierćfinału, a w najcięższej wadze nasz Paweł Sajda sięgnął po brązowy medal. 

Choć w październiku Paweł Sajda skończył zaledwie 19 lat, to już może się poszczycić medalem Mistrzostw Polski Seniorów w boksie. W zakończonych w piątek zawodach w Opolu podopieczny trenera Krzysztofa Sadłonia wywalczył brązowy medal w wadze +91 kg. To olbrzymi sukces młodego wałbrzyszanina, choć z drugiej strony możemy mówić o sporym pechu, gdyż półfinałową walkę z Oskarem Safarianem z Concordii Knurów Sajda przegrał 2:3 (30:27, 27:30, 30:27, 27:30, 28:29).
 
Po jego walce z przyszłym Mistrzem Polski trener Sadłoń nie ukrywał rozgoryczenia z powodu kontrowersyjnego jego zdaniem werdyktu sędziów.  
 
- W całym turnieju Paweł boksował jak profesor. W eliminacjach odprawił najgroźniejszego rywala, kadrowicza Adama Kulika z Lublina. W półfinale trafił na Safariana i spokojnie kontrolował przebieg walki, którą zakończył bez chociażby ryski na twarzy. Byliśmy pewni jego zwycięstwa i awansu do finału, tym bardziej więc jesteśmy rozczarowani, bo mógł wyjechać z Opola ze złotem Mistrzostw Polski -, powiedział Sadłoń. 
 
Drugi z reprezentantów Leone Imperium Boxing, Piotr Tobolski, po świetnym początku turnieju dotarł do ćwierćfinału i był o krok od medalu. Niestety, po wyrównanym starciu "Tobol" przegrał w 1/4 finału z Ukraińcem 1:4 i tym samym zakończył zmagania na miejscach 5-8. 
 
W zawodach wystąpił ponadto Bartosz Gołębiewski z Jedliny-Zdroju, który awansował do półfinału, jednak w pojedynku o finał przegrał z Ryszardem Lewickim 1:4 i podobnie jak Sajda musiał się zadowolić brązowym medalem. 
 
Dzięki tegorocznym wynikom wałbrzyski klub został sklasyfikowany na wysokim 15. miejscu w kraju oraz 2., tuż za Adrenaliną Wrocław, na Dolnym Śląsku. 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. archiwum
(ben)
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno