Sukcesy głuszyckiego teatru
Spektakl „Ziemia Obiecana Włókniarzy zgromadził tłumy widzów w Głuszycy. Sztuka  według scenariusza i w reżyserii Roberta Delegiewicza to wspomnienia związane z życiem głuszyczan w pierwszych  miesiącach po zakończeniu II wojny światowej.  
Spektakl kultywuje pamięć o historii Głuszycy, upamiętnia doświadczenia związane z budową polskiej państwowości i ukazuje głuszyckie włókiennictwo jako ogniwo spajające i określające tożsamość mieszkańców Głuszycy.
 
Spektakl jest w całości przygotowywany przez amatorów. Aktorzy jakiś czas temu założyli grupę i rozwijają swoją pasję i miłość do teatru. 
 
- Dzisiaj możemy powiedzieć, że Głuszyca dysponuje swoim teatrem. Jest to grupa amatorska, która po raz kolejny wystawiła sztukę „ Ziemia Obiecana Włókniarzy”. Spektakl został powtórzony w ramach Projektu Dla Niepodległej. Kolejny raz sukces – gromkie brawa i oklaski. Warto przypomnieć, że wszyscy, którzy występują w tym spektaklu (oprócz Pana Delegiewicza) to amatorzy. Którzy podjęli trudne wyzwanie, aby wyjść na scenę, nauczyć się swoich ról i wystawić piękną historię Głuszycy. - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód. 
 
Jak dołączyć do grupy?
 
- Najlepiej kontaktować się z grupą. Grupa spotyka się w czwartki w Centrum Kultury Miejska Biblioteka w Głuszycy. Warto podejść do Roberta Delegiewicza, który jest jakby szefem tej grupy i z nim porozmawiać o ewentualnych planach przyszłość, kiedy będą powstawały nowe sztuki.  - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno