Rozbudowa GOPR idzie zgodnie z planem

Ta zima będzie ostatnią w której ratownicy z GOPR-u będą musieli przetrwać w ciasnej siedzibie, bo tuż przed latem planowane jest otwarcie nowej części Centralnej Stacji Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR. Postępy na budowie widać gołym okiem i jak zapewnia naczelnik GOPR-u wszystko idzie zgodnie z planem.

- Stacja jest rozbudowywana w ramach Programu Rewitalizacji ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej. Jak już często wspominaliśmy będzie tam nowa część garażowa i u góry wykładowa. Będzie nowy magazyn sprzętowy a zajęcia edukacyjne będą prowadzone nie tylko dla naszych ratowników ale też dla dzieci, młodzieży i mieszkańców Wałbrzycha. Jesteśmy na finiszu grubych prac budowlanych, przed nami prace wykończeniowe i zakładamy, że w okolicy maja będziemy już otwierać tę nową część - mówi Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR Łukasz Pokorski.
 
 
Inwestycja realizowane jest za około 1,6 mln zł, przy czym 1 mln zł to dofinansowanie ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej. Równocześnie pewien lifting czeka też starszą część stacji. Planowane jest przemalowanie elewacji tak by obie części wyglądały podobnie. Wewnątrz również prowadzone są drobne prace remontowe by poprawić komfort pracy ratowników.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno